Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana pompy wtryskowej


PAWELK226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przejdę od razu do sedna sprawy otóż kupiłem audi 110 kucy i okazało się że cieknie pompa wtyskowa w miescu co wychodzą krućce na przewody do wtrysków i jako że mam taką pompe zastanawiam się czy przełożyć tą moją czy uszczelnić tamtą i czy te oba zabiegi dam się wykonać samemu z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompa to jest loteria, uzywka moze ci posluzyc dlugo albo i nie tak samo z uszczelnieniem, ja popelnilem 1 blad bo uszczelniklem tam gdzie mi cieklo u pompiarza zabulilem 160pln pojezdzilem 3 dni i ropka znalazla inne juz ujscie i oddalem cala juz do uszczelnienia niewiem jak w twoich stronach ale u mnie zawolali 700-8 pln... teraz spokoj od pol roku:)

ps. a jak znasz sie nad ustawieniem kata wtrsyku itd. to sam sobie wymienisz a uszczelki kupic za 25zl w serwisie bosha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cieknie Ci z tej nakrętki dużej na trójkątny klucz do której jest wkręcona śruba to wystarczy wymienić oring i po sprawie. Do tego nie trzeba wyciągać pompy, tylko demontujesz przewody wysokiego ciśnienia, wykręcasz nakrętkę (dobrze jak ktoś Ci na ten czas zatka otwór po nakrętce bo mnie ropy wyleci), wymieniasz na nakrętce oring, składasz i odpowietrzasz. Chwila roboty. Oring w serwisie boscha ok 10 zł. Do tego jednak musisz mieć specjalny klucz żeby odkręcić tą nakrętkę. Jak nie masz to podjedz do jakiegoś pompiarza i wymieni Ci to za 20-30 zł. Ja ten orign wymieniałem dwa lata temu i do teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie pompy nie jest trudne, nie wiem jednak jakie posiadasz umiejętności i doświadczenie w zakresie mechaniki. Na Twoim miejscu wymieniłbym orign jeśli cieknie z pod nakrętki. Chwila roboty i po kłopocie, a drugą pompę możesz sobie zostawić w razie czego jak już ją masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...