Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] CZy można tak wymienić wahacz banan ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, byłem wczoraj na przeglądzie, nie chcieli podbić no ale jakoś poszło, powód to ledwo dychający banan. Mam taki podjazd własnoręcznie robiony w kształcie trójkąta prostokątnego do oglądania spodu o wysokości 1,2m. Moje pytanie brzmi: na prostym podłożu chciałbym odkręcić koło wymienić wahacz, dokręcić go mocno od strony sworznia, tuleje dokręcić lekko, wjechać na podjazd i wtedy dokręcić tak jak się należy ?

Dodatkowo diagnosta powiedział, że po tej wymianie koniecznie zbieżność do ustawienia. Prawda ?

Opublikowano

Ja bym podniósł samochód na lewarku, podstawił jakieś klocki, zabezpieczył koła i odkręcił to koło przy którym jest uszkodzony wahacz, wymienił go, no i bym wszystko podkładał. W ten sposób wymieniałem wszystkie wahacze i amorki ze sprężynami, nie potrzebowałem żadnego kanału ani podjazdu. No ale na pewno chwile ci to zajmie. Co do zbieżności no to przecież nic ci się nie zmienia przy wymianie wahaczy, więc po co? Ja osobiście nie robiłem i wszystko u mnie gra ze zbieżnością.

Opublikowano

tylko jak będzie na lewarku ,nie dokręcaj na ful :no:

Opublikowano

Na lewarku wymienisz bez problemu. Tylko skrecic trzeba pod obciazeniem.

Zbieznosc pozniej zalecana.... Im wahacz w gorszym stanie to zbieznosc moze sie rozregulowac.

Na nowym wahaczu moze sie zmienic. Takze zalecalbym sprawdzic.

Opublikowano
  • Autor

Wiem, że nie wolno dokręcać bez obciążenia, chodzi mi tylko czy jak złoże to mogę bezpiecznie na tym niedokręconym wahaczu wjechać na ten podjazd.

Opublikowano

możesz nawet się kawałek przejechać. ja tak zawsze robię jak wymieniam, jadę się przejechać kawałek zaliczając jakiegoś leżącego policjanta lub niewielkie dziury na polnej drodze, aby zawieszenie się dobrze ułożyło i wtedy pod auto dokręcam wahacze.

Opublikowano

dokładnie tak jak pisze Bartoszzz :cool1:

Opublikowano

Spokojnie możesz wjechać na podjazd na niedokręconym wahaczy i nie musisz ustawiać zbieżności po wymianie ale napewno nie zaszkodzi.

Opublikowano

Jak może się zbieżność zmienić po wymianie wahacza :polew: sworzeń może tylko wejść w jedno miejsce śruba tulei też więc nie ma możliwości zmiany zbieżności. Jeżeli zbieżność nie była dawno ustawiana to można dla świętego spokoju ustawić ale nie jest to konieczne. :hi:

Opublikowano

Zbieżność może się zmienić gdyż nowe wahacze nie mają luzu tak jak stare. jak ktos miał ustawiana na starych wahaczach to na nowych się zmieni.

Opublikowano

O ile wiem zbieżność kół w A4 jest regulowana tylko na końcówkach drążków a to o czym piszecie to zmiana w kącie pochylenia koła. Jeżeli źle mówię to poprawcie. Po wymianie banana nie ma prawa zmienić się geometria bo to nie jest część regulowana. Pomijam to że ktoś może założyć tajwańską podróbę która nie będzie trzymała wymiaru wzorca ale to jest jakby oczywiste.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.