Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzedaż auta. Koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Sprzedałem auto niezarejestrowane na siebie. Kupione 2.10.2011r. a sprzedane 16.11.2011r. OC ważne do stycznia 2011r. Obecny właściciel ma dwie umowy kupna. Czy będzie miał problemy z zarejestrowaniem auta ??? Cena auta na umowie 950 zł. Był to stary golf II z 1992r. Co mam teraz zrobić ??? Zgłaszać to gdzieś ??? Muszę ponieść jakieś opłaty ??? Właściciel pojazdu (z dowodu rejestracyjnego) zgłosił do ubezpieczalni i wydziału komunikacji że sprzedał auto mnie. Czy obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem auta ????

Opublikowano

A do US zgłaszałeś, płaciłes 2%?

Opublikowano
  • Autor

A do US zgłaszałeś, płaciłes 2%?

Nic właśnie nie robiłem. Podobno poniżej 1000 zł nie trzeba płacić. Mam rację ???

Opublikowano

mialem/mam podobnie. jak bys nie patrzyl i co nie robil... musisz zglosic w US. do 14 dni. bez znaczenia ile kosztowalo auto. na umowie ma byc pieczatka z US. wtedy robisz ksero tej umowy i dajesz nowemu wlascicielowi. [br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 19:23_________________________________________________aha i teraz jeszcze tak... 950 zl miales na obu umowach? bo jesli na 1umowie np 500 a na 2 umowie 950 to musisz zaplacic podatek 19% od wzbogacenia :decayed:

Opublikowano
  • Autor

na pierwszej umowie 850 zł a na drugiej 950 zł. Zgłaszać to gdzieś ???? Czy kupujący będzie miał jakieś problemy z zarejestrowaniem (dwie umowy ma) ?????

Opublikowano

jeżeli Twoja umowa kupna nie była podbita przez US, to obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem

Opublikowano
  • Autor

jeżeli Twoja umowa kupna nie była podbita przez US, to obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem

będzie musiał opłacić tę opłatę ???

Napisz cie konkretnie jak to wyglada.

Będę miał za to jakieś odsetki ????

Opublikowano

Ty masz obowazek podbic umowe tzn zglosic w us zakup auta. i na to masz 14 dni. wiec czy auto pusciles dalej czy nie TWOIM OBOWIAZKIEM BYLO TO ZGLOSIC.

Jesli na pierwszej umowie miales 850 a na drugiej 950 TAKZE MASZ OBOWIAZEK TO ZGLOSIC ale szczegolow nie znam.

Zaden wydzial komunikacji nie zarejstruje pojazdu bez uprzedniego zgloszenia tego w US

ps... jezeli zaplacisz odsetki to symboliczne

Opublikowano
  • Autor

ile to wyjdzie konkretnie ??? Czy to jest jedyna rzecz którą musze zapłacić ??? A może to zrobić obecny właściciel ??? Muszę gdzieś zgłaszać że sprzedałem auto ???? Co jeżeli nie zgłoszę tego faktu ???? Auto nie jest zarejestrowane na mnie (historia w pierwszym poście). Proszę o konkretne info i jak to jest w życiu ???? :gwizdanie:

Opublikowano

Ty musisz podbić umowę tą na której nabyłeś pojazd, a kolejny nabywca tą którą spisałeś razem z nim, kolega wyżej dobrze radzi, aby kwoty na jednej i drugiej była takie same

obecny właściciel widocznie nie miał pojęcia o tym jeżeli kupił od Ciebie bez podbitej umowy[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 20:52_________________________________________________

ile to wyjdzie konkretnie ??? Czy to jest jedyna rzecz którą musze zapłacić ??? A może to zrobić obecny właściciel ??? Muszę gdzieś zgłaszać że sprzedałem auto ???? Co jeżeli nie zgłoszę tego faktu ???? Auto nie jest zarejestrowane na mnie (historia w pierwszym poście). Proszę o konkretne info i jak to jest w życiu ???? :gwizdanie:

kolego czytaj ze zrozumieniem

Opublikowano

policz sobie. zgloszenie w us 0zl. poniewaz auto kosztowalo ponizej tysiaca.... nie wiem jak ci nalicza odsetki badz kare... a moze poprostu zwyczajnie podbija

od wzbogacenia 19% takze chyba na tyle liczyc umiesz.... tylko nie wiem czy od kwoty 950 czy od roznicy na umowie czyli 100zl

zglosic i zaplacic musisz to Ty bo Ty auto kupiles!! on tak samo musi podbic umowe miedzy Wami...

co Ci za to grozi nie wiem... nie wiem ile oni maja czasu pewnie z 5 lat...

niby pare groszy ale kumpla ostatnio scigali za zle odliczone leki na kwote.............................. 40zl :blink:

Opublikowano
  • Autor

Reasumując to muszę zapłacić TYLKO podatek od wzbogacenia. Musze chyba pokazać US dwie umowy. Na zdrowy rozsądek 19% od różnicy kwoty. 950-850=100 zł. 100x19%=19 zł :decayed:. Dobrze myślę ???

Opublikowano

plus kare za to, że nie zgłosiłeś faktu zakupu pojazdu w ciągu 14 dni... jak nie doliczą Ci teraz przy zapłacie podatku ( poniżej 1000 zł nie ma podatku ) to wyślą Ci mandat jak mojemu kumplowi, on dostał 100 zł :decayed: :decayed:

Opublikowano

oj synku synku....

kupiles auto 2.10 a sprzedales 16.11 takze minelo 44 dni. a mialo 14... takze w du.e jestes 30dni!! nie wiem jak zareaguja na to w US... zalezy od urzedu, urzednika i jego humoru

podatek od wzbogacenia moze wyniesc 19zl lub ok 190zl. zalezy od jakiej kwoty... 100 czy 950......

Opublikowano

Reasumując to muszę zapłacić TYLKO podatek od wzbogacenia. Musze chyba pokazać US dwie umowy. Na zdrowy rozsądek 19% od różnicy kwoty. 950-850=100 zł. 100x19%=19 zł :decayed:. Dobrze myślę ???

w us masz pokazać tylko jedną umowę, tą z którą nabyłeś pojazd i ją opłacić, a że w tym przypadku kwota jest poniżej tysiąca to dostaniesz tylko pieczęć

Opublikowano

najprosciej.... zagadaj do tego kolo co mu sprzedales.... spisujcie new umowe. z kwota 850zl... wzbogacenie Ci odpadnie....

z Twoja umowa zapylaj do us i kseruj......

Opublikowano

Możesz też spisać 3 umowe pomijając siebie z datą np 10.11. Wtedy nowy właściciel pojdzie do US i bez problemu dostanie pieczątke i poźniej zerejstruje. Ale to nie jest do końca zgodne z naszym kochanym prawem ale w polsce tak czasami trzeba :wallbash:

Opublikowano

ja bym jakos nie zaryzykowal :gwizdanie:

Opublikowano

Mariusz przeczytaj pierwszy post :gwizdanie:

Opublikowano

wiem. czytalem. obecnie mam taka sama sytuacje... kupilem cc mega okazyjnie i sprzedaje po delikatnych malo kosztownych regulacjach i naprawach. umowa juz podbita w us... wszystko na legalu....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.