Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedaż auta. Koszty


Art_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedałem auto niezarejestrowane na siebie. Kupione 2.10.2011r. a sprzedane 16.11.2011r. OC ważne do stycznia 2011r. Obecny właściciel ma dwie umowy kupna. Czy będzie miał problemy z zarejestrowaniem auta ??? Cena auta na umowie 950 zł. Był to stary golf II z 1992r. Co mam teraz zrobić ??? Zgłaszać to gdzieś ??? Muszę ponieść jakieś opłaty ??? Właściciel pojazdu (z dowodu rejestracyjnego) zgłosił do ubezpieczalni i wydziału komunikacji że sprzedał auto mnie. Czy obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem auta ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do US zgłaszałeś, płaciłes 2%?

Nic właśnie nie robiłem. Podobno poniżej 1000 zł nie trzeba płacić. Mam rację ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem/mam podobnie. jak bys nie patrzyl i co nie robil... musisz zglosic w US. do 14 dni. bez znaczenia ile kosztowalo auto. na umowie ma byc pieczatka z US. wtedy robisz ksero tej umowy i dajesz nowemu wlascicielowi. [br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 19:23_________________________________________________aha i teraz jeszcze tak... 950 zl miales na obu umowach? bo jesli na 1umowie np 500 a na 2 umowie 950 to musisz zaplacic podatek 19% od wzbogacenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej umowie 850 zł a na drugiej 950 zł. Zgłaszać to gdzieś ???? Czy kupujący będzie miał jakieś problemy z zarejestrowaniem (dwie umowy ma) ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Twoja umowa kupna nie była podbita przez US, to obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Twoja umowa kupna nie była podbita przez US, to obecny właściciel będzie miał problemy z zarejestrowaniem

będzie musiał opłacić tę opłatę ???

Napisz cie konkretnie jak to wyglada.

Będę miał za to jakieś odsetki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz obowazek podbic umowe tzn zglosic w us zakup auta. i na to masz 14 dni. wiec czy auto pusciles dalej czy nie TWOIM OBOWIAZKIEM BYLO TO ZGLOSIC.

Jesli na pierwszej umowie miales 850 a na drugiej 950 TAKZE MASZ OBOWIAZEK TO ZGLOSIC ale szczegolow nie znam.

Zaden wydzial komunikacji nie zarejstruje pojazdu bez uprzedniego zgloszenia tego w US

ps... jezeli zaplacisz odsetki to symboliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to wyjdzie konkretnie ??? Czy to jest jedyna rzecz którą musze zapłacić ??? A może to zrobić obecny właściciel ??? Muszę gdzieś zgłaszać że sprzedałem auto ???? Co jeżeli nie zgłoszę tego faktu ???? Auto nie jest zarejestrowane na mnie (historia w pierwszym poście). Proszę o konkretne info i jak to jest w życiu ???? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz podbić umowę tą na której nabyłeś pojazd, a kolejny nabywca tą którą spisałeś razem z nim, kolega wyżej dobrze radzi, aby kwoty na jednej i drugiej była takie same

obecny właściciel widocznie nie miał pojęcia o tym jeżeli kupił od Ciebie bez podbitej umowy[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 20:52_________________________________________________

ile to wyjdzie konkretnie ??? Czy to jest jedyna rzecz którą musze zapłacić ??? A może to zrobić obecny właściciel ??? Muszę gdzieś zgłaszać że sprzedałem auto ???? Co jeżeli nie zgłoszę tego faktu ???? Auto nie jest zarejestrowane na mnie (historia w pierwszym poście). Proszę o konkretne info i jak to jest w życiu ???? :gwizdanie:

kolego czytaj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policz sobie. zgloszenie w us 0zl. poniewaz auto kosztowalo ponizej tysiaca.... nie wiem jak ci nalicza odsetki badz kare... a moze poprostu zwyczajnie podbija

od wzbogacenia 19% takze chyba na tyle liczyc umiesz.... tylko nie wiem czy od kwoty 950 czy od roznicy na umowie czyli 100zl

zglosic i zaplacic musisz to Ty bo Ty auto kupiles!! on tak samo musi podbic umowe miedzy Wami...

co Ci za to grozi nie wiem... nie wiem ile oni maja czasu pewnie z 5 lat...

niby pare groszy ale kumpla ostatnio scigali za zle odliczone leki na kwote.............................. 40zl :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to muszę zapłacić TYLKO podatek od wzbogacenia. Musze chyba pokazać US dwie umowy. Na zdrowy rozsądek 19% od różnicy kwoty. 950-850=100 zł. 100x19%=19 zł :decayed:. Dobrze myślę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus kare za to, że nie zgłosiłeś faktu zakupu pojazdu w ciągu 14 dni... jak nie doliczą Ci teraz przy zapłacie podatku ( poniżej 1000 zł nie ma podatku ) to wyślą Ci mandat jak mojemu kumplowi, on dostał 100 zł :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj synku synku....

kupiles auto 2.10 a sprzedales 16.11 takze minelo 44 dni. a mialo 14... takze w du.e jestes 30dni!! nie wiem jak zareaguja na to w US... zalezy od urzedu, urzednika i jego humoru

podatek od wzbogacenia moze wyniesc 19zl lub ok 190zl. zalezy od jakiej kwoty... 100 czy 950......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to muszę zapłacić TYLKO podatek od wzbogacenia. Musze chyba pokazać US dwie umowy. Na zdrowy rozsądek 19% od różnicy kwoty. 950-850=100 zł. 100x19%=19 zł :decayed:. Dobrze myślę ???

w us masz pokazać tylko jedną umowę, tą z którą nabyłeś pojazd i ją opłacić, a że w tym przypadku kwota jest poniżej tysiąca to dostaniesz tylko pieczęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej.... zagadaj do tego kolo co mu sprzedales.... spisujcie new umowe. z kwota 850zl... wzbogacenie Ci odpadnie....

z Twoja umowa zapylaj do us i kseruj......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spisać 3 umowe pomijając siebie z datą np 10.11. Wtedy nowy właściciel pojdzie do US i bez problemu dostanie pieczątke i poźniej zerejstruje. Ale to nie jest do końca zgodne z naszym kochanym prawem ale w polsce tak czasami trzeba :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem. czytalem. obecnie mam taka sama sytuacje... kupilem cc mega okazyjnie i sprzedaje po delikatnych malo kosztownych regulacjach i naprawach. umowa juz podbita w us... wszystko na legalu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...