Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szyberdach, jak działają odpływy ?


darioo99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z moim szybrem. Często parkuje auto w takim miejscu, że tył jest niżej niż przód i podczas deszczu woda płynie tylnymi odpływami. Ostatnio zaczęła moknąć podsufitka i kanapa więc rozebrałem podsufitkę, otworzyłem szyber na maks (schował się do środka) i zacząłem lać wodę w te rynienki które są po obu stronach. Nie wlałem jakoś dużo tej wody, a od razu było widać że przelewa się (albo przecieka) na samym końcu tej rynienki przy łączeniu z takim białym plastikiem, na którym siedzi żółta rurka prowadzącą chyba już do samego nadkola. Pomyślałem że pewnie coś tam jest zapchane i przedmuchałem kompresorem - nic nie wyleciało i ciągle to samo. W związku z tym mam parę pytań:

Czy te kanały przy prowadnicach mogą odprowadzić dowolną ilość wody i muszą być 100% szczelne czy po prostu tak to wygląda w każdej a4?

Czy ciężko jest zdjąć i założyć szyberdach samemu?

Dołączam obrazek żeby było wiadomo o co mi konkretnie chodzi:

hpim4682w.jpg

hpim4683.jpg

żółta kropka - tam nakłada się gumową rurkę prowadzącą do nadkola - tam dmuchałem kompresorem (po zdjęci tej rurki oczywiście)

niebieska kreska - mniej więcej tam zbiera się i wylewa woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc kolego na kazdym z rogów masz te rurki do nich idą gumowe węże jak w ogrodzie :) a nimi woda odpływa (z przodu wzdłuż słupków przednich i ztylu analogicznie... może masz zapchane te gumowe węże w aucie a nie w szybserdachu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to jest akurat do avanta, ale zasada czyszczenia odpływów jest taka sama.

Może Ci troszeczkę pomoże :), przetłumacz sobie tekst w translatorze.

Czyszczenie_szyberdachu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

informacyjnie dla potomnych. Ostatnio czyściłem kanały, bo tylne miałem niedrożne i miałem trochę wody po deszczach. Trochę się ich naszukałem, dlatego postanowiłem napisać.

W avancie po pełnym lifcie (mój jest z 2000r) wyloty rurek z szyberdachu z tyłu są w innym miejscu niż w przedlifcie. Znajdują się po zdjęciu nadkoli, a nie pod zderzakiem. Wrzucam zdjęcie.

Pozdrawiam!

IMG_20210515_084530 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...