Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Pytanie do znawców padły dwie turbiny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mój AJM szybko wykańcza turbiny ;/ tzn co 2 tys trzeba robić sprężarkę... Wymieniałem głowice ponieważ urwała się szpilka , pogieło zawory.... Co może być przyczyną padania turbin? Kompresja? za duże ciśnienie w skrzyni korbowej? Proszę o pomoc

Opublikowano

Raczej brak smarowania i w tym kierunku bym szukał przyczyny :)

Opublikowano

Jedną z przyczyn jest nieumiejętne jeżdżenie z turbiną. I to nie silnik wykańcza turbinę tylko najczęściej kierowca.

Opublikowano
  • Autor

Raczej brak smarowania i w tym kierunku bym szukał przyczyny :)

Gdzie można szukać przyczyny? z smarowaniem? Ogólnie chodzi o to że turbo wydaje dźwięk tgz spuszczania powietrza z balona lub przycierania....

Jak każdy fan VAG dbam o turbo :) nie jest samochód gaszony odrazu z miejsca jak i również kierownice nie narzekają na zbyt duża ilość spalin :)

Jedną z przyczyn jest nieumiejętne jeżdżenie z turbiną. I to nie silnik wykańcza turbinę tylko najczęściej kierowca.

[br]Dopisany: 19 Listopad 2011, 21:05_________________________________________________pomoże ktoś
Opublikowano

Chyba stanowczo za mało danych żeby coś poradzić.

Nowe te turbiny kupowałeś ? Czy okazje z allegro ? Czy regeneracja gdzieś tam ?

Opublikowano

Ciśnienie oleju zmierz.

Opublikowano

Ciśnienie oleju zmierz.

Ma racje , sprawdź ciśnienie oleju. Może pompa pada.Jakim masz przebieg ? , silnik w jakim jest stanie ? . Ma ciśnienie na cylindrach ?. Mało danych podałeś , posprawdzaj to i daj znać.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dziękuje za zainteresowanie z powodu braku dostępu do internetu pisze teraz, zmierzyłem ćiśnienie oleju:

1. Pomiar na zimnym silniku z samego rana:

4.0 przy biegu jałowym

6.0 przy 2500 RPM

2. Pomiar na rozgrzanym silniku przy temp. 80 C

1,7 przy biegu Jałowym

3,8 przy 2500 RPM.

Przebieg 250kkm silnik jest dynamiczny nie łapie trybów awaryjnym rano pali bez problemu. Turbo kupiłem z nowym korasem.

wygląda na to że ćiśnienie oleju jest w normie.... W czym szukać przyczyny?

Opublikowano

Biorąc pod uwagę przebieg i to, że nie koniecznie jest on prawdziwy to sprawdziłbym katalizator. Jak?

Odkręcasz z auta, nacinasz puszkę i wyjmujesz wnętrzności następnie trzeba zaspawać. Można wspawać rurkę o średnicy chyba 55mm i dopiero zaspawać.

Jak będzie ok to masz przyczynę a za wkład katalizatora na skupie powinni dać 100-200 zł. :naughty:

Opublikowano

byc moze masz niedrozny waz smarowania turbo

Opublikowano

Przy braku smarowania nie zrobił by nawet 1km. Sprawdź powrót oleju (łącznik elastyczny) czy nie jest załamany lub skręcony. Sam przewód doprowadzający olej do turbo też sprawdź czy nie jest gdzieś uszkodzony. Zakładam, że przestrzegasz zasad właściwego użytkowania turbiny.

Opublikowano

A jak tam olej? Jaki w ogóle lejesz? Zmieniany na czas? Filtr powietrza?

Opublikowano
  • Autor

Dziekuje za zainteresowanie... Wiec tak olej zalewam castrol 5W40 o normnie 505.01 dla pompowtryskiwaczy filtry zmieniane na czas... Katalizator wyrzucilem odrazu po zakupie samochody.... Droznosc przewodow sprawdze w najblizszy wekend. opr przewodow mozna cos jeszcze wziasc pod uwage?

Opublikowano

A nowe te turbiny zakładałeś? Czy używane? Fajnie by było jakiś trójnik zrobić i na zasilaniu smarowania olejem sprężarki To zmierzyć jak i na powrocie.. Bo jak olej i filtry git, To dziwny przypadek :mysli:

Opublikowano

sprawdź dokladnie przewód matalowy doprowadzajacy olej do turbo sprezarki czy nie jest zagiety gdziec lub przygnieciony. przy demontarzu głowicy trzeba go przeginac wyginac co powoduje załamania przez co pozniej jest zbyt słaby przepływ oleju do turbiny co spowoduje przeganie turbiny(oski)/uszczelnien...

moze mechanik daje za duzo silikonu miedzy przewód powrotny oleju z turbo do bloku silnika co powoduje równiez słaby przepływ.

osobiscie sie spotkalem z takim błedem ze uszczelka na przewodzie powrotnym była krzywo założona tzn przesuneła sie co spowodowało brak przepływu oleju - uszczelka była na jeden otwór załapana a drugi był na zawnątrz :) i awaria gotowa... duzo zrobiłes km po wymianie turbo...??

no chyba ze masz pecha i kupujesz turbiny uzywane których zycie juz wisi na wlosku przez lezakowanie bez oleju u allegrowicza w piwnicy/garażu...

Opublikowano
  • Autor

Przewód doprowadzenia zakladałem używany ktorego wcześniej przedmuchałem lecz nie sprawdzałem powrotu. Silikonem nic nie robiłem. Zrobiłem ok 800 km po wymianie turbo. Dziwny odgłoś tgz piszczenie balona słychac na zimnym motorku, na ciepłym to ucicha...

Opublikowano

a co dokładnie uszkadza się w tych turbinie??

może coś się przedostaje z odpowietrznika pokrywy głowicy.

mój kolega miał taki przypadek w 2.0tdi 140KM i okazało się że w pokrywie zaworów pod plastykiem wew. stronie pokrywy zgromadziły się resztki po pierwszej uszkodzonej turbiny i przedostawało się do nowej wymieninej turbiny czego wynikiem było jej uszkodzenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.