Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Migające światła i oświetlenie wnętrza


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam mały problem z moją A4 silnik 116 KM AJM, mianowicie czasem nie zawsze miga mi delikatnie światło mijania i oświetlenie wnętrza. Jeśli sama lampa to ok. Może być problem z żarówką ale oświetlenie wnętrza? Ładowanie ok 14 V przy wyłączonych i minimalnie niższe przy włączonych światłach. Pasek 5PK nowy i stoi mocno, napinacz oraz wolne koło alternatora w porządku. Ma ktoś jakiś pomysł? Szukałem czegoś podobnego ale nie znalazłem żeby ktoś miał taki problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dwa rózne obwody ale mogą miec wspólną masę i tam moze byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonych światłach oraz podgrzewaniu tylnej szyby i foteli mam 14,4V mierzone miernikiem jak i na zegarach pokazane. Podejrzewam że masz problem z napędem alternatora (pasek,napinacz) lub z samym alternatorem np. regulator, szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanawiające jest to że napięcie mam takie jak Ty. da się wyjąc szczotki bez demontazu alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nigdy jeszcze w tym aucie nie wymieniałem, ale prawdopodobnie się da, są jedną częścią z regulatorem. Włącz możliwie wszystkie odbiorniki elektryczne i w tym momencie mierz napięcie i zobacz jak pasek pracuje w momencie przygasania świateł. Sprawdź również dokręcenie klem oraz przewodów do alternatora. Może coś zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w weekend się tym zajmę wiem, że szczotki są razem z regulatorem tylko czy pójdzie je wyjąć bez demontażu alternatora?

i po robocie klemy wyczyscilem i nic nie dało, wymieniłem regulator napięcia wraz ze szczotkami. miałem zbyt wysokei ładowanie 14,5 V na pusto a powinno być ok 14,2 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...