Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Obniżenie zawieszenia - problem


Halskii

Rekomendowane odpowiedzi

problem wygladfa nstepujaco: zauwazylem ze przod auta jest wyzej niz tyl o jakies 2cm, wiec nie wyglada to za dobrze , i takie pytanie czy wymieniac wszystkie 4 sprezyny , czy daloby rade tylko przod lekko obnizyc, i jak to sie ma do napedu quattro ( duzo sie pisze ze felgi musza byc identyczne, opony itd. to chyba sprezyny tym bardziej ) ???? aha i czy obnizal juz ktos quattro zmieniajac same sprezyny? ( pozostawiajac seryjne amory )

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz sprężyny to tylko wszyskie 4. Możesz zmienić same sprężyny pozostawiając org. amory ale tylko do max -30mm.

Przyczyną wyższego przodu niż tyłu możę być też to że ktoś wymieniał amortyzatory z przodu i wstawił nie odpowiednie do danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to calkiem mozliwe ze poprzedni wlasciciel wymieni przod ( aczkolwiek zauwazylem ze wielu oooo avant siedzi nizej tyl )

a co do uzytk. quattro czy ktos juz obnizal autko wymieniajac same sprezyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory nie odpowiadają za wysokość samochodu.!!!!Tylko sprężyny.

Kolega zmieniał i bez problemu.Tylko wszystkie cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny nijak się mają do napędu.Robisz co Ci się żywnie podoba. W oponach i felgach chodzi o różnice tocznia się i tu Quattro dostaje po pi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swięta prawda.Sprężyny odpowiadaja za wysokość i konfort jazdy. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nok tu wszystko ok ale czy sprezyny od oski podejda do 4x4 ?jak nie to jakie polecacie..... z tego co widze tak jak ciezko bylo mi znalezc ten model oooo z quattro tak ciezko bedzie znalezc do niego sprezyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jutro to sprawdzić jak chcesz? :a4fan:

Wydaje mi się że nie ma róznicy,ale warto sprawdzić.Bo niby czum się mają różnić.Mocowania są takie same,może tylko wysokość ,ale to pewnie dotyczy tyłu. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak oska a quattrio to dwa rozne swiaty wiec sprezyny od oski nie podejda do quattro .

ponadto interesuje mnie :mysli:

1. czy przod jest taki sam co w osce i czy sprezyny podejda??

2. czy sprezyny od innego modelu powiedzmy 1.8q badz 2.5q pójdą do 1.9 q?

aha i moze ktos poszukuje serii do quattro... :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak oska a quattrio to dwa rozne swiaty wiec sprezyny od oski nie podejda do quattro .

ponadto interesuje mnie :mysli:

1. czy przod jest taki sam co w osce i czy sprezyny podejda??

2. czy sprezyny od innego modelu powiedzmy 1.8q badz 2.5q pójdą do 1.9 q?

aha i moze ktos poszukuje serii do quattro... :przebiegly:

1,8 a 2,5 na sto procent inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód taki sam w ośce i quattro.

Co do amorów to nie ma pewności czy masz serię przód i tył. Są przecież sportowe amory, które mogą być twardsze i mieć krótszy skok. Dokładnie oczyść sprężyny i amory i zobacz czy różnią się oznakowaniem (kolory).

U mnie w serii tył jest nieco nadsterowny i na szybkich łukach trzeba uważać, troche zarzuca mimo sprawnych amorów. Obniżenie całości pewnie zredukowałoby to zjawisko. Ty pewnie nie masz tego problemu. W Twojej sytuacji obniżyłbym nieco przód.

Oczywiście warto sprawdzić stan wszystkich amorów. Może przód ktoś zmieniał, a tył pada. Na padniętych amorach troche niżej stoi każde auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje podobno są :) inne

Podobno. A ja wiem że to samo. Braszka ma passata 99. Zawieszenie przednie niczym w tych autach się nie różni niezależnie od napędu. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...