Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pobór prądu na postoju przez silniczek szyb (modul komfortu)


whiteA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z lewym poborem prądu (0,66 A) fachowiec twierdzi, ze przez silniczek szyb który znajduje sie w drzwiach kierowcy. Po założeniu drugiego (co prawda z allegro) problem nie znika, wciąz 0,6A. Silniczek był z modelu 2003r. i mam problem gdyz nie wiem czy to wina kolejnego sterownika czy poprostu nie po jego stronie lezy wina. Dodam ze po zamknięciu samochodu miga kontrolka awaryjnych, tak jakby modul komfortu nie mogl sie uspic, tylko co chwila go zalacza. Prosiłbym o pomoc i z góry dziękuje.[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 22:39_________________________________________________ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś vaga? Jakieś błędy napewno są. Zawsze pobiera prąd, nawet jak nie zamkniesz samochodu? Sprawdzałeś na odpiętym module czy też jest 0,6A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podpinałem ale oddalem do elektryka i podejrzewam ze podpinał, nic nie mówił o błedach. Po odpieciu sterownika szyb w drzwiach kierowcy prąd wraca do normy 0,01A (przy samochodzie całkowicie zamknietym oczywiście). Przy otwartym równiez pobiera. Lecz tak jak pisałem zakupiłem uzywany sterownik i po wpięciu sytuacja sie nie zmienia czyli pobór wynosi ok. 0,66A. Wszystkie przewody które przechodzą w gumowej osłonie przy drzwiach są całe. Majster powiedział ze moduł komfortu nie chce sie uśpić przez zepsuty sterownik szyb w drzwiach. [br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 09:03_________________________________________________Wlasnie dzwonilem do machaniora, powiedzial ze na vagu wyskakuja bledy tego sterownika w lewym przednim boczku. Ale powtórze sie, sterownik ten wymienilem na drugi i bylo to samo. Moze to wina tego ze sterownik byl od 2 lata nowszego autka. Numerem audi zgadzal sie (8e1959801b) lecz numer który znajduje sie na sterowniku SIEMENS róznił sie ostatnią cyfrą numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szyby normalnie się otwierają? Może to kwestia przełamanej wiązki na połączeniu drzwi i słupka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze nie bedzie pamietał kodu tego błedu :/ w kazdym badz razie upiera sie ze to napewno ten sterowniczek lewy przód. Jeśli coś Ci przychodzi do głowy to byłbym wdzięczny za podpowiedz. Z góry dzięki.[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 09:41_________________________________________________wszystko chodzi bez zarzutu, szyby itd. kwestia tylko tego typu ze moduł komfortu nie usypia po 20 sek. Załacza sie co chwila oznajmiając to kontrolką awaryjnych swiatel, zapala sie na 10 sek, gaśnie na 1 sek i od nowa. Wiązki w drzwiach przeglądał i były przełamane lecz naprawił to i powiedział ze własnie przez te połamane wiązki mogł sie uszkodzić sterowniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przekodować moduł ... jak nie pomoże pozostanie tylko wymiana

tak czy inaczej błąd można jeszcze zczytać pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...