Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Program do symulacji obowodow innstalcji elektrycznych


muchabzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem uczniem szkoly w kierunku mechanik samochodowy. bieazacy caly rok szkolny jest calkowicie poswiecony diagnostyce. w zwiazku z tym szukam co najmniej dwoch rzeczy:

1. programu do symulacji obowodow elektrycznych. aktualnie uzywam crocodile clips ale jest w nim sporo ograniczen (np nie ma przelacznikow wielopozycyjnych i nie mozna w prosty sposob zbudowac obwodu nagrzewnicy czy wylacznika swiatel - trzeba kombinowac). zalezy mi na programie o podobnym dzialaniu gdzie moge sobie symulowac rozne awarie, pomiary. wbrew pozorom jest to bardzo pomocne:)

2. jako ze chodze do szkoly angielskiej szukam jakiej dobrej polskiej ksiazki o diagnostyce samochodowej uwzgeldniajacej aktualne trendy i rozwiazania. im nowsza tym lepiej. mzoe jakies podreczniki uzywane w szkolach ?

bede bardzo zobowiazany za wskazanie mi jakichs rozwiazan. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy coś takiego jak "Multisim" by ci odpowiadał, ale jak miałem podstawy elektroniki to się tym trochę bawiliśmy. Jak sobie coś o nim poczytasz i okaże się odpowiedni to wyślij mi PW :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na studiach miałem coś takiego jak PSPICE. Nie wiem czy tam da radę zrobić to co Tobie chodzi ale obczaj a może akurat podpasi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem w technikum multisim-a. Nie ma niestety spolszczenia , ale jak ogarniasz symbole, obwody itd to sobie poradzisz... Polecam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...