Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Bardzo wysokie spalanie ! Po wyregulowaniu wtrysków zaczął dużo palić .


Lutyniaak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Problem polega na tym że miałem robione prawie wszystko pod głowicą bo padł mi rozrząd . Zrobili co trzeba odebrałem auto pojezdziłem miesiąc zaczęło mocno ją trząść . Postawiłem znowu do warsztatu wyregulował wtryski . Z tego co patrzył na komputerze to mówił że stan jest super ( 0,6 - 0,7 ) .

Po tej całej regulacji zauwazyłem że chyba za dużo pali . Pózniej wlałem 20 litrów ropy no i na tym zrobiłem 140 Km :slina: . I to przy deilkatnej jezdzi. Wskazówka spada w szybkim tempie .

Mechanik mi coś zaczął od razu nawijać że jakiś czujnik . Że stawia na ten 4- pinowy . I od razu wyklucza fakt że może to być spowodowane jego naprawami .

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie spalanie jest bardzo dziwne, ale powiem Ci, że regulacja pompowtrysków nie spowoduje tak wysokiego spalania - wtedy motor by źle chodził, telepał, kopcił na czarno, etc. Sądzę, że masz problem z uszczelniaczami pomowtrysków. Zerknij więc, czy nie przybyło oleju, bo jeśli tak, to ewidentnie puszczają oringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jednak sprawdź profilaktycznie, czy nie przybywa oleju:) Kolejna sprawa - przyspieszanie auta w normie? Na czarno nie przykapca? Możesz jeszcze popatrzeć, czy z podciśnieniami wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...