Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kawałek metalu w misce olejowej skrzyni biegów TipTronic


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

przy wymianie oleju w skrzyni znaleziony został kawałek metalu. Wygląda on jak pognieciony nit albo jakaś śrubka na imbus. Rozmiary to jakieś 0,5cm x 0,5cm, "grubości" ma może ze 0,3cm.

Opowiem może w jakich okolicznościach doszło do jego znalezienia.

Miałem wycieki spod auta. Dość konkretne, ale zasugerowałem się tym, że przy niedawnej wymianie płynu wspomagania mechanicy zalali mi całe osłony i myślałem, że stamtąd kapie. Po kilku dniach skrzynia zaczęła mi szarpać, więc udałem się do warsztatu. Okazało się, że walnięta jest chłodniczka oleju skrzyni i z niej się leje. Zmylił mnie też zapach oleju, ten od wspomagania i do przekładni mają prawie identyczną woń. Przy wymianie chłodniczki wymieniono od razu olej no i znaleziono w misce bohatera tego wątku.

Po tym zabiegu skrzynia działa płynnie i cicho, ale zastanawiam się czy mimo wszystko nie powinienem udać się do jakiegoś skrzyniarza, przeboleć koszty i zlecić mu kompleksowy przegląd. Co radzicie??

Zdjęcia:

211120111168.jpg

211120111169.jpg

211120111170.jpg

211120111171.jpg

211120111172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi... co było walnięte w chłodniczce i czy to jest brakująca część... ? jeżeli tak to chyba problem został rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Może faktycznie. Chłodnica była pęknięta, bo oparła się o osuszacz i napierdzielała w niego. Nie widziałem czy pęknięcie było aż tak duże, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być kawałek zapadki blokady parkingowej, ale głowy nie dam. Myślę, że najlepiej teraz jeździć i obserwować, jakby coś się działo to do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...