Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przyciemniany szyby??


Sakul

Rekomendowane odpowiedzi

no mając przednie szyby przyciemnione, co jest niezgodne z prawem przy kolizji czy wypadku może być problem, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bzdury, nie mówie że tak będzie ale jak będzie upierdliwy rzeczoznawca to tak może się skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was złą wiadomość, wszyscy jesteście w błędzie :gwizdanie:

Kolego, uzasadnij swoją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory w każdym samochodzie miałem wszystkie szyby przyciemnione, no i mniejsze lub większe problemy :kwasny:, nikomu nie odradzam, jestem nawet za, ale jak coś jest niezgodne z prawem to chyba nie dla picu nie, pomyśl rozsądnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, co ma do tego rzeczoznawca!!!! a tym bardziej jego upierdliwość.

Poczytaj warunki ubezpieczenia zanim zaczniesz wypisywać takie debilizmy, bo inaczej tego nazwać nie można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, co ma do tego rzeczoznawca!!!! a tym bardziej jego upierdliwość.

Poczytaj warunki ubezpieczenia zanim zaczniesz wypisywać takie debilizmy, bo inaczej tego nazwać nie można!

Jak masz np łysą opone i miałeś wypadek to też pupa może byc z ubezpieczenia :cool1: Auto nie jest sprawne i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tutaj jest takiego śmiesznego wg Ciebie? :cool1: Koledzy wyżej piszą prawdę. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie prowadzić dyskusji z osobami co wypowiadają sie w tematach nie mając pojęcia o czym wogóle piszą ale dodam jeszcze jedną uwagę, jesli masz samochód niesprawny, ewentualnie zrobione coś niezgodnie z przepisami,np ściemnione szyby z przodu (czego nie krytykuje) a zrobisz komuś krzywdę, w wypadku ktoś zginie, kogoś potrącisz to masz wielki problem, w takich przypadkach sprawe przejmuje prokurator i masz ciepło, wiem również że można później jeszcze rodzinie płacić kase z tego tytułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód z ciemnymi przednimi szybami wg. prawa jest samochodem niesprawnym ponieważ nie spełnia przepisów które upoważniają go do poruszania się po drogach publicznych a co za tym idzie w takim stanie gdzie występuje usterka ( łyse opony, pęknięte tarcze czy właśnie przyciemnione przednie szyby ) nie powinien się poruszać po drogach. Teraz sytuacja gdzie jesteś poszkodowany podczas kolizji przyjeżdża rzeczoznawca sprawcy i widzi twoje szyby... zgłasza tą sprawe, że auto w chwili wypadku też było niesprawne i może zablokować wypłacenie odszkodowania przez to, że jesteś współwinny z powodu stanu technicznego pojazdu..

kiedyś miałem kolizje i pierwsze co to rzeczoznawca z TU sprawcy podleciał z miernikiem do szyb i do opon.. aby zanegować stan techniczny pojazdu.. a ostatnio jak kolesiowi baba wjechała w lanosa facet nie zwracał w ogole uwagi na to a szyby były przyciemnione.. więc reguły nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, bo widzę, że to jak tłumaczyć babci, żeby nie wpłacała kasy na Radio Maryja.

O wypłacie odszkodowania mówią wyłącznie warunki ubezpieczenia - poczytaj jeden z drugim, a dopiero potem wypisuj coś co jest tym podparte.

W mojej firmie posiadam teraz już 3 Seicento - wcześniej 4 i właśnie ten 4 miał w czerwcu mocną kolizję - mojemu pracownikowi wymuszono pierwszeństwo.

Miałem przez chwile mokro, bo wtedy usłyszałem, że przegląd na Seja minął 3 tyg wcześniej - nawet w tym przypadku nie było problemu z wypłatą odszkodowania z OC tamtego sprawcy - wydzwaniałem wtedy do 2 ubezpieczalni i wyraźnie mi powiedzieli, że np. ten fakt miałby znaczenie wyłącznie gdybym chciał pokrywać swoje szkody z własnego AC.

Zakwalifikowano jako szkodę całkowitą i dostałem bez problemu odszkodowanie.

Nie chodzi mi o przepychanie się z kimkolwiek, ale warto chwile się zastanowić, czy dobrze wiem, o czym piszę - a nie jak mi się wydaje.

ja dziękuję za tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie powiedział, że będzie tak w 100%, że za przyciemnione szyby nie będzie wypłacone odszkodowanie... :cool1: Jednak były już takie przypadki.

to nie bzdury, nie mówie że tak będzie ale jak będzie upierdliwy rzeczoznawca to tak może się skończyć

Nie życzę Tobie ani nikomu kto ma przyciemnione przednie szyby takiej sytuacji. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego czytaj ze zrozumieniem (dot. laguny) jest to możliwy scenariusz a nie że jest tak za każdym razem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki mój znajomy wjechał za bmw z przyciemnionymi lampami (naklejona bardzo ciemna folia bez homologacji) wjechał mu w doope przyjechała policja mój kumpel podważył legalność lamp bmw mówiąc że światła stopu są bardzo słabo widoczne. sprawa trafiła do sądu koleś z bmw przegrał sprawę i pokrył z oc naprawę auta kumpla.

Co do szyb jeśli przepustowość szyby jest 70% to nie ma kłopotu jesli nie mają to podczas wypłaty ze swojego AC ubezpieczalnia na pewno to podważy i będzie miała ale odnośnie wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki mój znajomy wjechał za bmw z przyciemnionymi lampami (naklejona bardzo ciemna folia bez homologacji) wjechał mu w doope przyjechała policja mój kumpel podważył legalność lamp bmw mówiąc że światła stopu są bardzo słabo widoczne. sprawa trafiła do sądu koleś z bmw przegrał sprawę i pokrył z oc naprawę auta kumpla.

Co do szyb jeśli przepustowość szyby jest 70% to nie ma kłopotu jesli nie mają to podczas wypłaty ze swojego AC ubezpieczalnia na pewno to podważy i będzie miała ale odnośnie wypłaty odszkodowania.

Trzeba walczyc z pseudotuningiem, dobrze zrobil

ciemna folia i slaba widocznosc swiatel zdecydowanie mogla sie przyczynic do wypadku

masz uzasadnienie tamtego wyroku?

ale jak ciemne przednie szyby moga sie przyczynic do wymuszenie pierwszenstwa, przez kogos wyjezdzajacego z podporzadkowanej drogi? nijak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was złą wiadomość, wszyscy jesteście w błędzie :gwizdanie:

Kolego, uzasadnij swoją wypowiedź.

policjant ma prawo zabrać nam dowód rejestracyjny pojazdu jeśli uważa (nawet na oko), że samochód nie spełnia jakiś norm i wysłąć nas na badanie techniczne :cool1:

człowieku, co ma do tego rzeczoznawca!!!! a tym bardziej jego upierdliwość.

Poczytaj warunki ubezpieczenia zanim zaczniesz wypisywać takie debilizmy, bo inaczej tego nazwać nie można!

kolego ty się lepiej najpierw troszkę dowiedz więcej, a nie wyjeżdzaj z takimi tekstami :cool1: kolega marcin_o23 ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już napisałem, że skończyłem dyskusję w tym temacie.

BRAK MI SŁÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...