Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki model skrzyni, a może da się naprawić?


benito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc. Mam gigantyczny problem! Pada mi skrzynia biegów (tak twierdzi mechanik). Moj probel polegał na tym, że miałem problem z szybkim ruszaniem i wyciem pomiędzy pierwszym, a drugim biegiem (tak jakbym jechał na sprzęgle przez kilka sekund) z tymże te objawy występowały tylko wtedy gdy próbowałem gwałtowniej przyspieszyć. Przy spokojnym wręcz anemicznym ruszaniu wszystko działa ok. Reszta biegów wchdzi normalnie, bez żadnych problemów. Wymieniłem olej w skrzyni (przy spuszczaniu kolor oleju był czerwonawy ale strasznie śmierdziało tak jakby ktoś coś spawał) Mechanik powiedział, że to koniec i daje skrzyni 2 miesiące życia :( Szukam teraz innej skrzyni i w tym sęk, że nie wiem czy szukać regenerowanej, czy kupić nową. Nie wiem też jakiej szukać bo tych skrzyń audi narobił i tyle ile liter to tyle kodów skrzyń. Mechanik powiedział, że każda pasuję bylę do A4 i do TDI. Jakoś mam przeczucie że chyba nie i wolę się upewnić, by nie pogłębiać wtopy. Dodaje dlatego obrazek z książki serwisowej gdzie są wszystkie dane na temat mojego auta. Proszę o pomoc jakie skrzynie pasują do tego modelu oraz gdzie można je kupić i czy warto regenerowaną czy nową. Jestem w kropce.

A Może ktoś się spotkał z takimi objawami i nie trzeba było zmieniać skrzyni. Może da się naprawić :embarrassed: Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Link do obrazka http://img340.imageshack.us/my.php?image=scan0001mn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy polecali kilka serwisow zajmujacymi sie skrzyniami biegow. kupilbym albo nowa, albo od nich z gwarancja. ew probowal u nich naprawiac.

poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić nową albo regenerowaną ale nie wiem czy byle jaką do A4 1.9 TDI czy musi to być koniecznie ta z tym kodem DMX. Czy też może być DHL, DMV lub inne. Byłbym wdzięczny za bardziej wyczerpującce odpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasowac beda, jednak najwazniejsze zeby byly identyczne przelozenia, twoja skrzynia DMX to skrzynia auto, a DHL manualna od silnika 90KM

DMV auto od 90KM, przelozenia ma identyczne, jednak nie wiadomo jak z wytrzymaloscia na przenoszenie wiekszego momentu obrotowego.

obok DMV sa montowane z silnikami TDI 90KM DFH oraz EPU. z zastrzezeniem powyzej.

do twojego oprocz DMX pasuje na 100% DFK i EPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) o to mi chodziło. Teraz wiem czego mam szukać. Nigdzie nie mogłem tego znaleźć jakie inne skrzynie pasują. Może wiesz jeszcze ile tak pi razy oko waży taka skrzynia (będę chyba zamawiał kurierem) i czy miesiąc gwarancji to wystarczający okres czasu, żeby połakomić się na tańszą, ale używaną. Czy może jest duże ryzyko, że po miesiącu znowu bedę miał kupę złomu. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wazylem ;) tak na oko... ciezka jest :tongue4:

miesiac? jezeli przejedziesz na niej 3000 km to bedziesz mogl cos powiedziec. ale nie bedziesz mial gwarancji ze po 5000 nie zacznie sprawiac problemow... i tutaj rodzi sie watpliwosc... jezeli padnie kupisz kolejna?ile bedzie kosztowala cala impreza?

pytales w porzadnym serwisie automatow ile kosztowalay z polroczna gwarancja? lub naprawa twojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) o to mi chodziło. Teraz wiem czego mam szukać. Nigdzie nie mogłem tego znaleźć jakie inne skrzynie pasują. Może wiesz jeszcze ile tak pi razy oko waży taka skrzynia (będę chyba zamawiał kurierem) i czy miesiąc gwarancji to wystarczający okres czasu, żeby połakomić się na tańszą, ale używaną. Czy może jest duże ryzyko, że po miesiącu znowu bedę miał kupę złomu. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Kiedys wiozłem od golfa 1z-ta do niemiec, lekka nie była :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...