Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znikające PB na wyświetlaczu - czy jest rozwiązanie?


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Powoli już mnie zaczyna denerwować informacja o niskim stanie paliwa.

Zatankuję benzynę, około 20 litrów, zatankuję gaz, do pełna, 53 litry. Pojeżdżę jakiś czas i zapala mi się kontrolka rezerwy, benzyny oczywiście. Oczywiście, mogę odpiąć klemy na chwilkę, ale nie o to chodzi.

Czy ktoś ma na to rozwiązanie? Czy tak w każdym audi po gazie jest?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz coś nie tak. U nie jak zaleje 18 litrów to cały miesiac jeżdżę bez rezerwy. To oczym piszesz, że można odpiąć klemę to chodzi o to że jak juz zapali się rezerwa to wtedy momentalnie do 0 leci wskazówka. Ale jak trzymam stan wachy powyżej to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nawet jak zatankuję tak by komputer pokazywał mi że przejadę 100 mil to po jakimś czasie, mimo że na początku to rośnie jak jeżdżę na gazie, to później szybko spada i włącza się rezerwa.

Wiadomo, teraz chłodniej więc i gaz załącza się nieco później i jeżdżę na benzynie, ale nie tak dużo by uciekała w takim tempie.

Jeden znajomek ma tak ponoć w swoim saabie i mówi, że to raczej normalne, bo komputer "myśli", że jeździ cały czas na PB i nawet jak stoi odpalony to też na PB, więc oblicza sobie ile spala i stąd to opadanie wskazówki oraz obliczenie dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej. Większość przypadków opisanych na forum dotyczy właśnie opadania wskazówki po osiągnięciu rezerwy bo wtedy własnie niby nie da się oszukać kompa. Ale jesli poziom jest utrzymywany to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Wobec tego zaleje mu 20 litrów ponownie i zobaczym jak długo będę miał i jak to będzie wyglądać.

Dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...