Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Błąd 01221


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wreszcie podłączyłem poduchy w fotelach bo jakiś baran poucinał kable pod fotelami , po podłączeniu Vaga udało sie wykasować 2 błedy które były spowodowane przeciętymi kablami , niestety pozostał błąd 1221 Crash Sensor Side Airbag Drive Side G176 i teraz moje pytanie czy da sie ten czujnik jakoś odblokować czy trzeba go wymienić , autko najprawdopodobniej autko było bite , szukałem na forum ale nic ciekawego nie znalazłem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało sie że sensor padł dostała sie do niego woda i nie da sie go reanimować , mój sensor ma numer 8D0 959 643 i niestety nie jest już dostępny , w autach z 1998 roku wychodził sensor o numerze 8D0 959 643A i ciekawe czy podejdzie do mojego Autka . Zakładał już ktoś taki sensor ? Dodam że chodzi o sensor bocznych poduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKA podaje, że czujnik 8D0 959 643 był montowany od 1995 rocznika modelowego i został wycofany w dniu 31.12.1997 roku i należy teraz zastosować właśnie ten z końcówką "A" w miejsce starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czujnika z końcówką A zastosowana jest wtyczka o nr 4B0 973 119 i taką samą wtyczkę ETKA podaje również przy starszych rocznikach - sprawdź czy masz taką. Niestety na necie nigdzie nie znalazłem fotek tych czujników od strony wtyczki by to na 100% Ci pokazać czy są identyczne. Jeśli masz wątpliwości to podjedź albo zadzwoń do najbliższego ASO Audi.

Udało mi się znaleźć tylko jeden rysunek wyglądu tej wtyczki i jest on pod nr 20 na tym PDFie :

http://www.pim-engineering.com/tiedostot/2%20pin-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...