Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AQD] Zgrzyta drugi bieg na zimnym silniku


bartek123438

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoją skrzynią nie wiem czy mam się już martwić czy to tylko problem do szybkiego ogarnięcia, otóż posiadam motor AQD 2.8 bez Q manual i problem jest z zimną skrzynią po wrzucaniu drugiego biegu pojawia się zgrzyt biegi wchodzą ok, co robić? :hi: Wystarczy wymiana oleju lub sprawdzenie poziomu? Ile kosztuje ew. naprawa samej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padający synchronizator. Na początek sprawdzić działanie sprzęgła czy rozłącza. Jeśli 1 i wsteczny wchodzą bez problemu to sprzęgło ok i można jeszcze sprawdzić poziom oleju albo najlepiej wymienić. Ale na właściwy. Jeśli G 052 911 to można wlać tańszego castrola syntrans tansaxle. Jeśli to nie pomoże to trzeba się przyzwyczaić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu Odrzańskim jest firma która zajmuje się naprawą.Wpisz w Google,naprawa skrzyni Bytom i powinno wyskoczyć;tu masz namiary.

509142935-pan Marek

409142936-pan Kazimierz

Bytom Odrzański-naprawa skrzyni biegów audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zacznę od wymiany oleju :thumbdown::mysli: a naprawa takiego synchronizatora to jaki koszt?

Sprawdź poziom oleju w skrzyni po odkręceniu korka powinien się przelewać. Ponadto jeżeli go nie wymieniałeś a planujesz dalszą eksploatacje auta to warto go wymienić. Miałem tez problemy z drugim biegiem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Problem był w zapowietrzonym sprzęgle mimo, ze nic na to nie wskazywałem. Po jego odpowietrzeniu biegi przełączając się bez żadnych haczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...