Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Gdzie w Lublinie wymienic pasek wielorowkowy i rozrząd ?


piolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Własnie spadł mi pasek wielorowkowy. Trochę przegapiłem bo czasami coś mi popiskiwało, ale tylko chwilę więc jeżdiłem dalej. Dzisiaj jadąc zatrzymałem się przed skrzyżowaniem, gdy ruszyłem zapaliła sie kontrolka ładowania. Nie wiedziałem co się stało wyłączyłem silnik i po chwili odpaliłem ponownie. Z uwagi, że miałem blisko do parkingu przejechałem jeszcze 1000 metrów i dopiero zajrzałem pod maskę i stwierdziłem to co na wstępie plus krzywa rolka. I tutaj moje pytania:

1. Czy przy okazji wymiany paska (i rolek) wymienic pompę wodną i rozrząd (jak przeczytałem na forum to robocizna jest podobna)?

2. Gdzie w Lublinie wykonam tą naprawę dobrze, solidnie i najlepiej tanio. Ja znalazłem 4 warsztaty nie licząc f-my Danelczyka9serwis VW-AUDI):

a) Bosch Service "Auto Perfekt" Mulak LUBLIN ul. Turystyczna 114

B) Auto Perfekt Sawa ul. Związkowa 18, lub ul. Choiny 35B, Lublin

c) "Diesel Motor Service" Krzysztof Gorgol ul. Olszewskiego 6 a Lublin

d) BOSCH SERVICE Grzegorz Woliński Wierzchowiska Drugie 105 Piaski

o firmie Mulak jest na forum, znajomy poleca firmę Gorgola na Olszewskiego, a koledzy co sądzą o tych firmach? Która zrobi to dobrze i da gwarancję na swoje usługi? A może jakaś inna firma?

3. Czy kupowac części samemu czy zdac się na serwis? Jeśli kupowac samemu to gdzie w Lublinie kupię części dobre (mogą byc zamienniki) i tanio. A może zakład który mi zamontuję kupi najtaniej oni mają chyba spore rabaty?

4. Co powinienem kupic przy wymianie paska wielorowkowego a co przy rozrządzie?

5. Ryzykowac jazdę bez paska (boję sie przegrzac silnik) czy zaciągnąc do warsztatu?

Wiem, że wiele z zadanych pytań było poruszanych na forum ale ostatnio mam kłopot z komputerem (lub z internetem) co chwila mi się zawiesza. Spanky komuś odpisywał co powinno się wymieniac, ale ja nie moge tego znaleźc. Prosze o pomoc szczegolnie w temacie warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie byłem u nich i żeby wymienić podstawę tą co filtr paliwa się przykręca chcieli silnik podnosić ogólnie pół samochodu rozbierać gdzie chłopaki z bosch service w parczewie w ciągu godzinki się oprawili bez demolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...