Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parkujesz - Zdrapujesz


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Albo fotka cyfrówką i najnormalniejszy w świecie donos (każdy obywatel ma obowiązek donieść o przestępstwie

Akurat to jest wykroczenie :)

Brawo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo fotka cyfrówką i najnormalniejszy w świecie donos (każdy obywatel ma obowiązek donieść o przestępstwie

Uzyłeś słowa (donos) które w naszym kraju ma bardzo negatywne znaczenie, zreszta nie tylko słowo, ale i takie postepowanie... co chwile slyszy sie że w PRL ktoś donosił na kogoś i jest to potępiane..., nie liczylbym na tego typu "donosy" bo nie bylo i nie jest to społecznie akceptowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to się nazywa - doniesienie o popełnieniu przestępstwa (vel wykroczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nie ma obowiazku zglaszania ani przestepw, ani wykroczen. Wyjatkami sa tylko np:

-zamach stanu

-zamach na integralnosc RP

-szpiegostwo

-zabojstwo

-zdrada stanu

itp.

Jeszcze tylko dodam ze to sa przestepstwa scigane z urzedu. :decayed:

Poza tym, itnieje obowiazek zgloszenia przestepstwa, gdy dowie sie o przestepstwie w zwiazku z wykonywana dzialalnoscia art. 231 KK.. (przestepstwo urzednicze). :tongue4:

Takze nie ma obowiazku, ale mysle ze w tym przypadku to jedyna sensowna metoda walki z tym co sie dzieje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to się nazywa - doniesienie o popełnieniu przestępstwa (vel wykroczenia).

Tak to sie nazywa jesli chcesz tak nazwać... jezyk Polski jest tak bogaty, że mozna znalezc kilka "zamienników" donosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamienników jest wiele, oczywiście rozumiem to, i wszystko dalej jest kolokwialnym "kablowaniem" - nie przeczę.

Obowiązku może i nie ma za wyjątkiem tego co pisał Ykk, ale na tym opierają się detektywi. Zbierają sami materiał i podają go odpowiednim organom, sami nie wymierzając sprawiedliwości.

Przykład miedialny - słynny sam w sobie Detektyw R. też nie rozprawiał się sam z bohaterami kolejnych odcinków, kropkę nad "i" stawiały organy do tego powołane.

Na koniec podkreślam ostatecznie, szanuję miejsca dla niepełnosprawnych, lecz nikt nie wlepił mi vlepki, mam jedynie świadomość tego kto tego miejsca potrzebuje oraz kulturę osobistą. Vlepką nie wyniesiemy ludzi na poziom, na którym się nie znajdują. I to tyle ode mnie w tym temacie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko postawcie się w mojej sytuacji, dzis przed osrodkiem zdrowia stał pajac na moim miejscu oczywiście zdwowiutki, a ja przez drania nie zdąrzyłem do lekarza było miejsce 50m od wejscia ale ja o kulach mam za daleko, i czekałem i się nie doczekałem :angry:

i co w takiej sytuacji ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram.Staram się też upominać innych.Duże mandaty powinny być za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akcja jest słuszna! Bo przecież jak raz by nam ktoś wlepił na szybę parę kartek A4 to później stanęli byśmy jeszcze raz na takim miejscu? Raczej nie... chyba że ktoś byłby bezmózgim debilem... Może ktoś jest chętny do kontaktu z ludźmi z tej akcji i jakaś zniżka na klub? Kto chce kupuje i rozkleja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akcja jest słuszna! Bo przecież jak raz by nam ktoś wlepił na szybę parę kartek A4 to później stanęli byśmy jeszcze raz na takim miejscu? Raczej nie... chyba że ktoś byłby bezmózgim debilem... Może ktoś jest chętny do kontaktu z ludźmi z tej akcji i jakaś zniżka na klub? Kto chce kupuje i rozkleja :D

Albo by sie przyczail na tego kto to nalepia.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już inna bajka... ale akcja słuszna! Są ludzie dla których są te miejsca, dlatego że są kalekami i jest im ciężej. Więc czemu jakiś dresiarz albo inny palant w BMW z 15 wlotami powietrza ma stać na tym miejscu? Policja się tym nie zajmie, straż wiejska też, WOJSKO - też niechętnie <lol2>

Więc My musimy pomagać tym osobom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czemu jakiś dresiarz albo inny palant w BMW z 15 wlotami powietrza ma stać na tym miejscu?

Nie generalizuj ze na tych miejscach stają tylko dresy w Bmw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smieszne ale jeszcze beemki nie spotkałem stojącej na miejscu dla niepełnosprawnych w mojej miejscowosci, ale zauważyłem że bogaty fiut co 3x w tygodniu jeżdzi na tenisa, siatkówke a ma karte napewno na lewo kupił na 100% bo się że mie smiał[br]Dopisany: 20 Marzec 2008, 21:22 _________________________________________________oto wpis na forum AKP kolega Norbik : Moim zdaniem miejsca parkingowe dla inwalidów sa niepotrzebne.

Kazdy inwalida bierze rente za niezdolnosc do pracy.

Niezdolnosc do pracy to znaczy ze ma duzo wolnego czasu bo nie pracuje i moze sobie poczekac na zwolnienie miejsca bo mu sie nigdzie nie spieszy. Wrecz powinni inwalidzi ustepowac miejsca ludziom pracujacym którzy ich utrzymuja

i co takiemu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smieszne ale jeszcze beemki nie spotkałem stojącej na miejscu dla niepełnosprawnych w mojej miejscowosci, ale zauważyłem że bogaty fiut co 3x w tygodniu jeżdzi na tenisa, siatkówke a ma karte napewno na lewo kupił na 100% bo się że mie smiał[br]Dopisany: 20 Marzec 2008, 21:22 _________________________________________________oto wpis na forum AKP kolega Norbik : Moim zdaniem miejsca parkingowe dla inwalidów sa niepotrzebne.

Kazdy inwalida bierze rente za niezdolnosc do pracy.

Niezdolnosc do pracy to znaczy ze ma duzo wolnego czasu bo nie pracuje i moze sobie poczekac na zwolnienie miejsca bo mu sie nigdzie nie spieszy. Wrecz powinni inwalidzi ustepowac miejsca ludziom pracujacym którzy ich utrzymuja

i co takiemu zrobić

No to swiadczy o nim samym :thumbdown: Pytanie a jak (Ciebie Norbik to spodka?) też będziesz uważał że za***iście bo masz dużo czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że ten kolega staje na tych miejscach a tak odpisał :|Przypadki chodza po ludziach takie jest zycie

A co wtedy kiedy inwalidów jest 2 a miejsce jedno jak wtedy rozwiazac komu sie nalezy??

Troche rozsadku bo niedlugo beda same miejsca dla inwalidów a sprawni niech chodza piechota bo jeszcze moga chodzic.

A jezeli czyjesc kalectwo pozwala jezdzic samochodem to napewno moze rowniez poczekac w tym samochodzie na zwolnienie miejsca parkingowaego zwłaszcza ze nie ma takich obowiazków jak zdrowy czlowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz niepełnosprawny pomyślisz inaczej a straż miejska ma w d*pie markety nie ich teren, ja dziś rozdałem 10 naklejek, możecie mnie napiętnować cóż jestem niepełnosprawny i muszę jakoś walczyć

Pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Marzec 2008, 21:49 _________________________________________________Życzę wszystkim spokojnych zdrowych Świąt i mokrego dyngusa ( chociaż ma byc zimno :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...