Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ACK B5]Koła stalowe z audi 100 do a4 b5 będą pasowały??


piotrek7543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Mam takie pytanie,czy felgi stalowe od audi 100 z 93roku na 5 śrub z oponami 195/65/r15 będą pasowały do A4 B5? szukałem wątku ale nie mogłem znaleźć.

Jeszcze przy okazji.Słyszałem pewną opinię że gdy założę 195/65/R15 to zawieszenie nie będzie się tak sypało i zmniejszy się spalanie obecnie mam 205/55/R16.Czy to prawda?Czy lepiej założyć na zimę 195 czy 205?Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 ma chyba et 35-45, wiec beda pasowaly. Rozstaw na pewno maja 5x112 :wink4: Co do opinii i twoich 193km w osce, to wolalbym raczej 205/55 16, ew 205/60 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,czy felgi stalowe od audi 100 z 93roku na 5 śrub z oponami 195/65/r15 będą pasowały do A4 B5?

oczywiście że tak

Jeszcze przy okazji.Słyszałem pewną opinię że gdy założę 195/65/R15 to zawieszenie nie będzie się tak sypało i zmniejszy się spalanie obecnie mam 205/55/R16.Czy to prawda?

bzdura. różnica w tych kołach jest tak niewielka że to o czym piszesz jest takie samo

Czy lepiej założyć na zimę 195 czy 205?

obojętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195-205 NIE obojętne !! Wszystko zależy od masy auta i jakie chcemy uzyskać ciśnienie na glebe . Jest teoria że na zimę opony powinny być węższe niż te letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za zainteresowanie tematem, ogólnie koła i opony pasują jednak 195/65/R15 na zimę może i mogą być. Zobaczę jak śnieg spadnie.Jednak na lato nie polecam tego rozmiaru zdecydowanie.Z tego powodu iż jest bardzo słaba przyczepność podam to na przykładzie: Jadąc sobie np 40km/h na drugim biegu po wciśnięciu pedału do podłogi samochód nie jedzie tak jak trzeba zrywa przyczepność i po chwili ASR włącza.O szybkim starcie nie ma mowy.Mając 205 jest zdecydowanie lepiej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...