Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czarny olej w skrzyni- tiptronic


--Arkadia--

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie serwisu skrzyni biegów. Niedawno zmieniłem A4 96 na A4 00 w tiptronicu i mam pytanie odnośnie serwisu tej skrzyni. Byłęm 3 dni temu u skrzyniarza aby wymienić w niej olej i mechanior się zdziwił bo olej wyleciał szaro-czarny. Twierdzi, że prawdopodobnie nigdy nie był wymieniany i to jest pierwsza wymiana. Poinformował mnie, że prawdopodobnie kończy się sprzęgło za co woła 2.000zł pln. Od siebei dodam, że skrzynia zarówno przed wymianą jak i po wymianie pracuje bez zmian - idealnie przerzuca biegi, nie szarpie, wszystko odbywa się płynnie bez względu na to czy auto stoi po nocy czy w pełni rozgrzane po zrobieniu kilkunastu km.

Moje pytanie do Was czy faktycznie to, że olej był czarno-szary świadczy o tym ,że to końcówka sprzęgła oraz czy sugerujecie wymienić kolejny raz olej w takiej skrzyni np. za 1000km?

P.S.

Wymiana była statyczna weszło 6 litrów _ nowy filtr i uszczelka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kolejną wymianę po ok 1000km lub mniej (wystarczy 200km) sugerujemy

2. jak skrzynia działa prawidłowo to skąd to "sprzęgło" (?) - to tak na logikę.... a co do koloru oleju "czarno-szary" - standard jak nie był wymieniany od nowości.... czy to świadczy o kończącym się sprzęgle? To świadczy albo o:

a). małej ilości szarych komórek w mózgownicy mechanika

B). nieuczciwości mechanika, który na podstawie koloru kombinuje z wymianą sprawnego sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kolejną wymianę po ok 1000km lub mniej (wystarczy 200km) sugerujemy

2. jak skrzynia działa prawidłowo to skąd to "sprzęgło" (?) - to tak na logikę.... a co do koloru oleju "czarno-szary" - standard jak nie był wymieniany od nowości.... czy to świadczy o kończącym się sprzęgle? To świadczy albo o:

a). małej ilości szarych komórek w mózgownicy mechanika

B). nieuczciwości mechanika, który na podstawie koloru kombinuje z wymianą sprawnego sprzęgła

Super czyli nie zawracac sobie glowy głupotami i jeździć a wymiany dokonać jeszcze raz już nawet po 200km.

Panton a możesz coś napisać konkretnie o takiej skrzyni? Tzn. czy one są w miarę trwałe i czy zwrócić na coś uwagę przy eksploatacji ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo byłeś w Bydgoszczy z tą skrzynią, nie czasem na Koronowskiej? Skrzynie są raczej trwałe jeżeli były dobrze eksploatowane, ale auta mają już duze przebiegi i w okolicach 300 tys km skrzynai może pokazywać już pierwsze oznaki zmęczenia. Jeżeli pracuje ładnie to nie przejmuj się i jeździj, ale ten olej jeszcze raz po kilku tysiącach km podmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo byłeś w Bydgoszczy z tą skrzynią, nie czasem na Koronowskiej? Skrzynie są raczej trwałe jeżeli były dobrze eksploatowane, ale auta mają już duze przebiegi i w okolicach 300 tys km skrzynai może pokazywać już pierwsze oznaki zmęczenia. Jeżeli pracuje ładnie to nie przejmuj się i jeździj, ale ten olej jeszcze raz po kilku tysiącach km podmień.

Tak dokładnie na koronowskiej - nie znam innego mechanika od ASB w Bydgoszczy - chyba że możesz kogoś innego polecić?

Generalnie to Audi jeszcze niedawno twierdziło, że oleju w ASB się nie wymienia - tak został poinformowany właściciel od którego odkupiłem :audi: pewnie dlatego nigdy nie został wymieniony a ja zrobiłem to po raz 1. Auto na dzień dzisiejszy ma 194.000 tyś. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebieg realny to jezdzij i sie nie przejmuj, wymien olej zgodnie z zaleceniami z forum i wsio.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mechanik na Chodkiewicza, nie wiem czy dobry bo ja tam nigdy nic nie robiłem. Ten na Koronowskiej to jest taki lis, robił mi skrzynię i wprawdzie zrobił ok, ale ma swoje nawyki i trochę cwaniakuje, więc trzeba mieć się na baczności.

Miałem gdzieś jeszcze numer do innego mechanika od skrzyń, jeżeli znajdę wrzucę Ci na PW.

Jeżeli przebieg jest prawdziwy to masz jeszcze jakieś 100 tys km spokoju z tą przekładnią, wymieniaj tylko co 40- 60 tys km olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już zostało napisane wcześniej skrzynie nie miały jakiś wad i jeżeli wymieniasz olej, pilnuje poziomu - generalnie dbać (unikać holowania ciężkich pojazdów czy wyciągania z rowu) to spokojnie zrobisz ponad 300kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...