Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pochłaniacz wilgoci


Avancik

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Może stosował ktoś pochłaniacz wilgoci w samochodzie i może coś dobrego polecić lub ma jakieś ciekawe opinie na ten temat.

Chciałbym zakupić coś takiego bo szybki mi parują i rano jak jest mróz to szybka przymarza od wewnątrz...przynajmniej w tamtym roku bo w tym jeszcze nie było dużych mrozów...

a mianowicie chodzi mi o coś takiego

http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoci-do-samochodu-auta-wklad-gratis-i1942070706.html[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 18:56_________________________________________________EDIT:

znalazłem już taki temat...ten można usunąć a ja podpytam się w już istniejącym...przepraszam za kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi skutecznymi sposobami żeby mieć zimą suchy, niezamarzający od środka samochód to pokonywanie nim dłuższych dystansów żeby wnętrze zdążyło porządnie się nagrzać i wnoszenie jak najmniej wilgoci do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi skutecznymi sposobami żeby mieć zimą suchy, niezamarzający od środka samochód to pokonywanie nim dłuższych dystansów żeby wnętrze zdążyło porządnie się nagrzać i wnoszenie jak najmniej wilgoci do wnętrza.

a do tego mieć jeszcze świeży filtr pyłkowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi skutecznymi sposobami żeby mieć zimą suchy, niezamarzający od środka samochód to pokonywanie nim dłuższych dystansów żeby wnętrze zdążyło porządnie się nagrzać i wnoszenie jak najmniej wilgoci do wnętrza.

i tu jest właśnie mój ból...autko przeważnie pokonuje małe dystanse...do pracy i z pracy :kox: nie zdąży się nawet zagrzać silnik a co tu mówić o zagrzaniu wnętrza...dlatego w jakiś inny sposób chce się pozbyć wilgoci

filtr kabiny mam nowy

klima też nabita i odgrzybiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dywaniki i wykładzina suche? Bo jak będzie wilgoć to będzie parowac i osadzac się na szybach :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie mojej mamy, której auto jest eksploatowane w takim trybie jak Twoje wymyśliłem taki mały trik. Mianowicie, klimatroniki dopóki temperatura płynu chłodzącego nie osiągnie odpowiedniej temperatury dają na auto nadmuch tylko na 1 kreskę, czyli przewietrzanie kabiny jest żadne. Kazałem jej manualnie ustawić sobie nadmuch na większą moc i nie dotykać tego :kox: Spróbuj zrobić tak eksperyment, na 90% zauważysz efekty w postaci niezamarzającej kabiny. Warunek jest oczywiście taki żeby auto nie było już zawilgocone w środku bo wtedy pomoże tylko porządne wysuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto to miałem przerwany przewód od spryskiwaczy i lało mi na wycieraczkę...więc miałem małą powódź :kox:

I jesli nie było dokładnie wysuszone to teraz się mści. Postaraj sie jak masz możliwość wstawic do ciepłego garażu i wysuszyć bo żaden pochłaniacz Ci na to raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym to miał ciepły garaż :kox: ale latem chyba to już wyschło...możliwe że mam też zapchane kanały sciekowe czy jak się to zwie, to pod akumulatorem czy obok niego ...

te kanały tez warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak te kanały się czyści ?? trzeba rozbierać pół samochodu czy wystarczy tam jakiś gruby drut wsadzić i przeczyścić ?

Gruby drut wsadzić i przepchać, musisz wyjąć akumulator żeby mieć dostęp do jednego, drugi jest pod serwo hamulców.

Na próbę nalej wody w podszybie, być moze wcale nie musisz nic robić. Jak będzie woda stała- do przetkania, jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, kanały są jeden pod serwem a drugi pod blachą co stoi na niej bateria, w otworach są gumy i cała filozofia to żed trzeba je wyjąć i obciąć nieco tak zęby był lużniejsze wylot. Jak wyjmiesz to będziesz wiedział o co mi chodzi.

Co do parowania szyb to jak zakładaliśmy fotele to z prawej strony czułem nieco wilbotną gąbkę ale nie było to nic strasznego bo mogło się z wycieraczki wylać woda czy coś innego. Zobacz jak teraz tam pod fotelami?

A tak na marginesie to jak tam fotele i grzanko dupki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foteliki bomba ,a grzane dupki też, tylko myślałem że to będzie szybciej grzać ale przyzwyczaiłem się już :) fotele się grzeją tak szybko ja samochód na 90 stopni...mniej więcej....

piotrek mam do ciebie pytanko z innej beczki...widziałeś mojego FISa nie ? i ja nie mam na nim ikonki takiego samochodziku jak jest np. tu u Raggamana

dsc05741z.jpg

on ma też licznik przed liftem czyli z zegarkiem analogowym a ma to fajne ustrojstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cały długi wątek i możesz sobie takie ramki sprawić tu masz linka:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=224223.0;highlight=gdzie+kupi%E6+takie+ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o ramki (ramki mam) :tongue4: tylko na fisie u ragamana wyświetla się obrazek samochodu z otwartymi drzwiami...u mnie tego nie ma...a też mam pełnego fisa ...można to jakoś przeprogramować ?

W przedlifcie nie bedzie informacji o otwartych drzwiach/ klapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dobre oko to kolega raggaman ma licznik z 98r ale nie VDO tylko Jagera i w tym liczniku wyswietla sie samochodzik. Jest jednak okreslony problem z tym licznikiem, wewnatrz diedzi procesor motoroli i nie da sie tak latwo odzyskac kodu immo czy zmieniac przebiegu nie mowiac juz o jakims przegrywaniu dumpów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...