Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wyciek spod silnika :(


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;(

Mam problem, leje mi się spod silnika ( podejrzewam uszczelke misy ) :(

Powiedzcie mi koledzy, jest przy tym motorze dużo roboty ażeby to ogarnąć ? Bo mój mechanior narzeka że to dużo roboty i on się tego nie podejmie :(

Zawsze mam plamkę pod autem jak trochę postoi no i pampers cały zarzygany :(

Druga kwestia, jeśli trochę przy tym grzebania to gdzie to naprawię tanio a solidnie na śląsku ? Znacie dobrego magika od TDI a konkretniej od 2.5 ?

Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przyczyny wycieku czyli wymień/wyczyść odme bo pewnie jest zapchana i niedługo zacznie się więcej wycieków :disgust: pozatym czysta odma to prawidłowe smarowanie wałków :> miałem to samo auto trzy razy było u mechaniora nim zlikwidował wycieki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnienie gornej misy to nie robota dla ucznia na 30min ale prawdziwy mechanik (nie taki ze skillsami ograniczonymi do klockow i oleju) powinien to zrobic

Na zapalonym silniku otworz wlew oleju i wyczuj czy dmucha czy raczej jest neutralnie (w starszych AFB zatykala sie nagminnie odma - nie wiem czy a AKN tez ale nie zaszkodzi sprawdzic - uprzedzam pytanie - mowa o filtrze w ukladzie odpowietrzenia silnika/nie kazdy mechanik wie ze cos takiego jest - na sieci jakby co procedure wymiany znajdziesz - polecam opcje przez sciagnienie kolektora dolotowego... przy okazji wyczyscic go i egr z sadzy)

przed lataniem wyciekow sciagnij dolna pokrywe i umyj do polysku silnik/najlepiej na myjni z podnosnikiem/ by ustalic dokldanie gdzie sa wycieki - uszczelnic raz do konca a nie na raty

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam pytanko ,dziewczyna zrobiła w misce dziurkę wielkości długopisa ,dziś wyjełem miskę i myślę o wstawieniu śróby z nakrętką ,jest to płaska powierzchnia tylko się zastanawiam jakie najlepiej dać podkładki . Coś doradzicie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma właśnie wyczyszczona :) Tylko zostało uszczelnić. Gdzie taka myjnia z podnośnikiem na śląsku?

Góra silnika jest sucha ( klawiatura ) ale jak ździrka stała na warsztacie to widziałem jak to wygląda bez pampersa no i silnik jest cały w oleju od spodu więc wydaje się mnie i mechanikowi że przyczyna to uszczela z misy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak to wyglądało :tongue4: ale po podklejeniu miski dalej był problem :no: dopiero po uszczelnieniu podstawy filtra oleju, miski dolnej, górnej i jakiegoś dekla znajdującego się za rozrządem wycieków brak :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to u jakiegoś mechaniora?

Ile dałeś? Dużo roboty? Bo wypadałoby mi to zrobić bo "delikatnie" mnie to irytuje .. :kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mechanika sam nie bardzo dałbym sobie rade :> Miał mi to zrobic przy okazji wymiany rozrządu ale ciężko było się zorientować skąd dokładnie cieknie :confused4: jako, że mam zaprzyjaźnionego mechanika całość z uszczelkami kosztowało mnie to około 600 zł :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo kuźwa ... To ciekawie ...

Muszę się za to wziąć bo inaczej mój podjazd zrobi się jak wielka plama oleju ;p

Ale najlepsze... oleju nie ubywa ...

---------- Post dopisany 18-04-2012 at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2011 at 12:45 ----------

Olej ubywa :) Odświeżymy temat :)

Wyciek pojawił się od strony kierowcy, mój doktor obejrzał i mówi, że leje się spod drugiej miski, do tego trzebaby było zjechać silnikiem z sanek. Więc dupsko, poczekam aż przyjdzie czas na rozrząd i od razu to zrobie. Przy wymianie rozrządu dopłacę +-200 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...