Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Zmiana licznika. Gdzie podłączyć kable?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam następujący problem z którym już się borykam długi czas.

Zmieniałem w aucie licznik na taki z FISem.

Stary licznik (8D0 919 034B):

e2a6e01af57e8396.jpg

Nowy licznik (8D0 919 930JX):

dc1800fd273c51e2.jpg

Jak widać musiałem przedładać kable w kostkach. Korzystałem przy tym z rozpiski pinów w wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10354.105

Większość kabli podłączyłem ale kilka nie wiem gdzie:

1. pin 14 kostka niebieski 26pinowa >>> czy mam to wpiąć w pin 30 w kostce niebieskiej 32pinowej? Od czego jest ten kabel wogóle?

2. pin 4 kostka żółta 26pinowa >>> gdzie to wpiąć???

3. który kabel wpiąć w pin 22 w kostce niebieskiej 32pinowej???

4. co mam podłączyć i w który pin, żebym miał kontrolkę od świateł mijania?

5. pin 19 kostka niebieska 26pinowa >>> gdzie to podłączyć?

6. pin 5 kostak żółta 26pinowa >>> gdzie to podłączyć?

7. co to jest i do czego służy "przewód W" pin 5 kostka zielona 32pinowa?

Będę wdzięczny za pomoc bo już zdurniałem jak to próbowałem ogarnąć.

Opublikowano

1. Tak. S contact to plus który znika po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

2. pin 12 zielona kostka

3. 20 pin z niebieskiej

4. podłączasz + z manetki po włączeniu pozycji pod 3 pin zielonej kostki

5. pin 15 niebieskiej kostki 32pin

6.

7.

Opublikowano
  • Autor

MaxsteRR wielkie dzięki :notworthy: :notworthy: w piątek będę ogarniał

Możliwe jest że mam przepaloną diodę od świateł mijania? Bo jak podłączałem + bezpośrednio do pinu 3 kostki zielonej

to nic się nie zapalało... :confused4:

Opublikowano

MaxsteRR wielkie dzięki :notworthy: :notworthy: w piątek będę ogarniał

Możliwe jest że mam przepaloną diodę od świateł mijania? Bo jak podłączałem + bezpośrednio do pinu 3 kostki zielonej

to nic się nie zapalało... :confused4:

Co do tego nie mam pewności, bo mam dwie rozpiski i dwie się różnią :blink:

Opublikowano
  • Autor

Aha. A ta druga opcja jaka jest?

Opublikowano

nie wiecie Panowie czy rozpiska pinów po 96r. jest taka sama jak 95? jeśli nie macie może taką rozpiskę, gdyż przymierzam się do wymiany licznika z a6 :)

Opublikowano

No własnie jest albo ten pin co podałem, albo nie ma wcale tego na rozpisce, a pin 3 zielonej jest pusty[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 20:58_________________________________________________

nie wiecie Panowie czy rozpiska pinów po 96r. jest taka sama jak 95? jeśli nie macie może taką rozpiskę, gdyż przymierzam się do wymiany licznika z a6 :)

Tu masz piny ale z a4 http://www.a4-klub.pl/smf/b5_18_adr_rezanie_fis-t5530.0.html;msg74022#msg74022

A6 ma inne.

Opublikowano

Opis pinów do licznika 2001r. z a6 posiadam brakowało mi tylko rozpiski z mojej a4 95 26-pin. Wielkie dzięki :hi:

Opublikowano
  • Autor

OK, jeszcze raz dzięki.

Ciekawy jeszcze jestem co to jest ten "przewód w" :mysli:[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 21:03_________________________________________________

Opis pinów do licznika 2001r. z a6 posiadam brakowało mi tylko rozpiski z mojej a4 95 26-pin. Wielkie dzięki :hi:

To możesz wrzucić tutaj tą rozpiskę to może komuś się przyda :wink4:

Opublikowano

opis pinów licznika Audi A6 C5 z pełnym FIS'em

Licznik po 2000 r.

connector for basic functions, 32-pin, blue

1 -Terminal 15

2 -Wear of brake pads

3 -Speedometer output 1

4 -not used

5 -Fuel gauge sender

6 -Fuel gauge warning OBD 2

7 -Terminal 31 (sensor earth)

8 -Coolant temperature

9 -Terminal 31 (load earth)

10 -Oil pressure 2 (high)

11 -Engine-speed signal

12 -Air conditioner shutoff

13 -Electronic throttle/ pre-glow control

14 -Self-levelling suspension

15 -Terminal 58d

16 -Trailer turn signal

17 -Main beam

18 -Left turn signal

19 -not used

20 -Terminal 58s

21 -Door contact, driver's side

22 -Low coolant level

23 -Terminal 30

24 -Terminal 31 (load earth)

25 -Consumption signal

26 -Right parking light

27 -Left parking light

28 -Speedometer input

29 -Brake

30 -S-contact

31 -Speedometer output 2

32 -ESP/TCS

connector for additional functions, 32-pin, green

1 -Door contact (all doors)

2 -Transponder 1

3 -not used

4 -not used

5 -W wire

6 -Tailgate

7 -Right turn signal

8 -External buzzer

9 -External gong

10 -Airbag

11 -Service life output

12 -Terminal 61

13 -Parking brake

14 -CHECK

15 -Oil level / temperature

16 -not used

17 -Transponder 2

18 -CAN high speed (drive) (high +)

19 -CAN high speed (drive) (low -)

20 -CAN high speed (drive) (screen)

21 -ABS

22 -CAN low speed (Convenience) (high +)

23 -CAN low speed (Convenience) (low -)

24 -CAN low speed (Convenience) (screen)

25 -Bonnet

26 -not used

27 -Belt buckle

28 -K wire

29 -Ambient temperature input

30 -not used

31 -Selection range

32 -not used

connector for multifunction display, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Opublikowano
  • Autor
:good:[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 21:43_________________________________________________Podłączyłem kable zgodnie ze wskazówkami ale teraz mam coś takiego że klimatronik mi słabo świeci, tzn. włączam zapłon i przez 2 sekundy jest OK po czym podświetlenie się zmniejsza i cyferki są ledwo widoczne. Jak uruchamiam kanały na klimatroniku to podśwetlenie wraca do normy, a jak wracam do ustawienia temperatury to znowu słabo świeci. Normalne to?
Opublikowano

wątpię aby to było normalne, a powiedzcie mi panowie od czego są przewody nr 5 i 6 w kostce manetek od sterowania fisem, przewód brązowy i brązowo-czarny.

Opublikowano
  • Autor

wątpię aby to było normalne, a powiedzcie mi panowie od czego są przewody nr 5 i 6 w kostce manetek od sterowania fisem, przewód brązowy i brązowo-czarny.

tego Ci nie powiem bo nie mam manetki.

Jeszcze taka sprawa:

co to jest CAT? jest tak opisany kabel 10 kostki niebieskiej 26pinowej. Podpinać go gdzieś?

P.S. Ten klimatronik świeci z taką samą intensywnością jak przyciski od niego. Może jest jakaś funkcja ściemniania/rozjaśniania?

Opublikowano

jest taka funkcja, w zegarach z pełnym fisem na pewno w starszych nie mam pojęcia lewe pokrętło patrząc od przodu kręcąc w prawo rozjaśniasz kręcąc w lewo ściemniasz wszystkie włączniki na desce łącznie z klimatronikiem jak wyciągasz do siebie ustawienie zegarka :hi:

Opublikowano
  • Autor

jest taka funkcja, w zegarach z pełnym fisem na pewno w starszych nie mam pojęcia lewe pokrętło patrząc od przodu kręcąc w prawo rozjaśniasz kręcąc w lewo ściemniasz wszystkie włączniki na desce łącznie z klimatronikiem jak wyciągasz do siebie ustawienie zegarka :hi:

Sprawdzałem i u mnie to nie działa, musi być inna przyczyna...

Opublikowano

w starszych zegarach masz regulacje jasności pokrętłem w nowszych jest automatyczne ustawianie jasności, a cat nie jestem pewien czy to nie jest kontrola spalin

Opublikowano
  • Autor

Okazało się, że problem z klimatronikiem spowodowany był podłączeniem kabla z punktu 5. Jak go odłączyłem to podświetlenie wróciło do normy :>

Opublikowano

Kolego czy na tych starych zegarach pokazywało Ci spalanie? Prosze o odp... Mam takie same i nie wyświetla mi sie nic na tych cienkich paseczkach wyświetlacza i zastanawiam sie czy we wszystkich modelach to dziala i czy mozna to naprawic???

Opublikowano
  • Autor

Kolego czy na tych starych zegarach pokazywało Ci spalanie? Prosze o odp...

absolutnie nie :no: te cienkie paski to:

- dolny wyświetla temperaturę i ile masz tam zamocowany ten wyświetlacz (są liczniki co mają tam tylko zaślepkę) oraz musisz mieć tam poprowadzoną instalację od termometru

- górny wyświetla aktualnie wrzucony bieg, ale tylko gdy masz tam wyświetlacz a nie zaślepkę oraz trzeba mieć automatyczną skrzynkę biegów orz wszystko podłączone jak trzeba

Jak to sprawdzić?

wyświetlacz jest czarny i różni się od reszty "tła" zegarów, zaślepki są "szare" w bardzo zbliżonym kolorze do "tła"(obudowy)

ewentualniie możesz wyjąć zegary i sprawdzić czy siedzi tam wyświetlacz

ewentualnie porównaj sobie te paski u moim liczniku i swoim

Opublikowano

Mógłbyś wstawi zdjęcie dla porównania?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.