[B6 AVF] Dwumas vs sztywne sprzęgło

pablo_ua4

Witam koledzy mam pytanko odnośnie dwumasu mój coś daje znaki o sobie więc koło wiosny pewnie bede chciał zmienic i teraz moje pytanko czy zakladac dwumas+sprzęgło czy lepiej zastosować sztywne sprzęgło?? Moje autko to A4 B6 AVF 1.9 131KM. Ja jeżeli chodzi o mechanikę kompletnie się na tym nie znam więc proszę o pomoc w tej sprawie z góry dzięki :good::hi:

Zakładaj dwumas tak jak ma być - raz na 200k km to nie jest wielki wydatek a auto szybciej sprzedaż niż ci kolejny dwumas padnie

No wiem kolego ale będę chciał sobie wrzucić softa a to już chyba meczy dwumas??

oj tam też da radę, oczywiście jak program z głową zrobiony a nie w garażu u znajomego

nie nie takie cos nie wchodzi w gre to jest ingerencja w silnik tak ze odpadaja jakies testy głupie na moim autku :wink4:

a jak sie nie myle to sztywne sprzegło nawet taniej wychodzi niz dwumas??

Jeśli chcesz wstawić sztywne koło, to wcześniej dobrze je sprawdź, nierównomierne zurzycie będzie powodowało głośniejszą pracę i może wibracje, Autentyczny przypadek z Audi 80 mojego ojca. Po zmianie na lepsze koło cisza i zero szarpania.

Co do koła to powinno pasować nawet od Audi 80 nawet beznyny

no nie będę testował jakiś z audi 80 tylko chyba jest jakieś co idealnie pasuje do AVF. Mój mechanik mówił że nie w każdym da się wstawić sztywne sprzęgło ale podobno w AVF nie ma z tym problemu :) Jak je mam sprawdzić???

Moim zdaniem jedynym uzasadnieniem założenia sztywnego koła ew. sprzęgła od Radzikowskiego są grube mody celujące znacznie powyżej 200 PS. Jeśli planujesz tylko softa, ew. FMIC lub trochę większe turbo seryjny dwumas spokojnie da radę. Poza tym sztywne koło będzie Ci na codzień telepało budą a skrzynia biegów też pewnie szybciej się odezwie.

Pozdrawiam.

Wiem, że powtarzam po innych, ale im więcej opinii tym lepiej. Zakładaj dwumas. Po coś go w końcu zastosowali w tych silnikach. Ja zmieniałem sprzęgło wraz z kołem w tym roku i też zdecydowałem się na dwumas. Zakładając sztywne koło zaoszczędzisz ze 300- 400 zł, ale więcej wibracji przejdzie na skrzynię biegów i całą karoserię, mocniej będzie szarpać dyfrem, przegubami itd. w efekcie szybciej będziesz musiał wymieniać wahacze, przeguby, poduszki silnika i skrzyni.

każda opinia jest przydatna i z tego co widze jednak bede musiał zastosować dwumas :wink4:

Ja zrobiłem w garażu u znajomego ...... i też pomału dwumas kwalifikuje się do wymiany tyle że ja mam na szafce 320 tk i jeszcze nie było zmieniane :kox:

Kolego kiedys tez o tym myslalem ale przeszlo mi.Wiecej wibracji szybsza smierc skrzyni przez przenoszenie drgan na nia.Wazne czy masz skrzynke 5 czy 6.Jesli 6 to z moich informacji wynika ze nie zalozysz jednomasa. :hi:

no to widocznie twój samochodzik większość czasu poruszał sie po trasach a mój był inaczej użytkowany bo raczej miasto a to sie niestety taka jazda skraca żywotność dwumasu :disgust:[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 13:21_________________________________________________

No posiadam 6 biegową skrzynie. Więc jak mówicie ze to jest męczarnia dla autka to bede musial zastosowac dwumasik nie jest duzo drozszy bo chyba 400zł a chociaż bede miał pewnosc :gwizdanie: