Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Dwumas vs sztywne sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam koledzy mam pytanko odnośnie dwumasu mój coś daje znaki o sobie więc koło wiosny pewnie bede chciał zmienic i teraz moje pytanko czy zakladac dwumas+sprzęgło czy lepiej zastosować sztywne sprzęgło?? Moje autko to A4 B6 AVF 1.9 131KM. Ja jeżeli chodzi o mechanikę kompletnie się na tym nie znam więc proszę o pomoc w tej sprawie z góry dzięki :good::hi:

Opublikowano

Zakładaj dwumas tak jak ma być - raz na 200k km to nie jest wielki wydatek a auto szybciej sprzedaż niż ci kolejny dwumas padnie

Opublikowano
  • Autor

No wiem kolego ale będę chciał sobie wrzucić softa a to już chyba meczy dwumas??

Opublikowano

No wiem kolego ale będę chciał sobie wrzucić softa a to już chyba meczy dwumas??

oj tam też da radę, oczywiście jak program z głową zrobiony a nie w garażu u znajomego

Opublikowano
  • Autor

nie nie takie cos nie wchodzi w gre to jest ingerencja w silnik tak ze odpadaja jakies testy głupie na moim autku :wink4:

a jak sie nie myle to sztywne sprzegło nawet taniej wychodzi niz dwumas??

Opublikowano

Jeśli chcesz wstawić sztywne koło, to wcześniej dobrze je sprawdź, nierównomierne zurzycie będzie powodowało głośniejszą pracę i może wibracje, Autentyczny przypadek z Audi 80 mojego ojca. Po zmianie na lepsze koło cisza i zero szarpania.

Co do koła to powinno pasować nawet od Audi 80 nawet beznyny

Opublikowano
  • Autor

no nie będę testował jakiś z audi 80 tylko chyba jest jakieś co idealnie pasuje do AVF. Mój mechanik mówił że nie w każdym da się wstawić sztywne sprzęgło ale podobno w AVF nie ma z tym problemu :) Jak je mam sprawdzić???

Opublikowano

Moim zdaniem jedynym uzasadnieniem założenia sztywnego koła ew. sprzęgła od Radzikowskiego są grube mody celujące znacznie powyżej 200 PS. Jeśli planujesz tylko softa, ew. FMIC lub trochę większe turbo seryjny dwumas spokojnie da radę. Poza tym sztywne koło będzie Ci na codzień telepało budą a skrzynia biegów też pewnie szybciej się odezwie.

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

I już nie wiem co robić :confused4: tak bardzo jest to odczówalne telepanie itp??

Opublikowano

zakladaj dwumas :wink4:

Opublikowano
  • Autor

bede musiał widze jednak sie nad tym powaznie zastanowic :przebiegly:

Opublikowano

Wiem, że powtarzam po innych, ale im więcej opinii tym lepiej. Zakładaj dwumas. Po coś go w końcu zastosowali w tych silnikach. Ja zmieniałem sprzęgło wraz z kołem w tym roku i też zdecydowałem się na dwumas. Zakładając sztywne koło zaoszczędzisz ze 300- 400 zł, ale więcej wibracji przejdzie na skrzynię biegów i całą karoserię, mocniej będzie szarpać dyfrem, przegubami itd. w efekcie szybciej będziesz musiał wymieniać wahacze, przeguby, poduszki silnika i skrzyni.

Opublikowano
  • Autor

każda opinia jest przydatna i z tego co widze jednak bede musiał zastosować dwumas :wink4:

Opublikowano

oj tam też da radę, oczywiście jak program z głową zrobiony a nie w garażu u znajomego

Ja zrobiłem w garażu u znajomego ...... i też pomału dwumas kwalifikuje się do wymiany tyle że ja mam na szafce 320 tk i jeszcze nie było zmieniane :kox:

Opublikowano

no nie będę testował jakiś z audi 80 tylko chyba jest jakieś co idealnie pasuje do AVF. Mój mechanik mówił że nie w każdym da się wstawić sztywne sprzęgło ale podobno w AVF nie ma z tym problemu :) Jak je mam sprawdzić???

Kolego kiedys tez o tym myslalem ale przeszlo mi.Wiecej wibracji szybsza smierc skrzyni przez przenoszenie drgan na nia.Wazne czy masz skrzynke 5 czy 6.Jesli 6 to z moich informacji wynika ze nie zalozysz jednomasa. :hi:

Opublikowano
  • Autor

oj tam też da radę, oczywiście jak program z głową zrobiony a nie w garażu u znajomego

Ja zrobiłem w garażu u znajomego ...... i też pomału dwumas kwalifikuje się do wymiany tyle że ja mam na szafce 320 tk i jeszcze nie było zmieniane :kox:

no to widocznie twój samochodzik większość czasu poruszał sie po trasach a mój był inaczej użytkowany bo raczej miasto a to sie niestety taka jazda skraca żywotność dwumasu :disgust:[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 13:21_________________________________________________

Kolego kiedys tez o tym myslalem ale przeszlo mi.Wiecej wibracji szybsza smierc skrzyni przez przenoszenie drgan na nia.Wazne czy masz skrzynke 5 czy 6.Jesli 6 to z moich informacji wynika ze nie zalozysz jednomasa. :hi:

No posiadam 6 biegową skrzynie. Więc jak mówicie ze to jest męczarnia dla autka to bede musial zastosowac dwumasik nie jest duzo drozszy bo chyba 400zł a chociaż bede miał pewnosc :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.