Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie głośników- pytanie


Raf_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, odnośnie podłączenia głośników PB s5c w miejsce oryginalnych BOSE. Aktualnie Bose (woofer+tweeter) u mnie w aucie jest spięte +/- w kostce, a do niej ida dwa przewody zielony i żółto zielony. Sądzę, że to jest wyjście od wzmacniacza? Proszę o pomoc w tym temacie bo chciałbym się za to zabrac. Dodam, że już podłączyłem na próbę woofer i tweeter z nowego zestawu do zwrotnicy i w momencie podpięcia domniemanych kabli od wzmaka głośnik prawie nie gra...gra o wiele ciszej niż aktualne BOSE? Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze połączyłeś głośniki ze zwrotnicą?

Nie mam bose ale obiło mi się o uszy że głośniki bose są 2omowe a większość głośników na rynku jest 4omowa i może bardziej obciążają wzmacniacz?

Może wypowie się ktoś kto ma bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze połączyłeś głośniki ze zwrotnicą?

Nie mam bose ale obiło mi się o uszy że głośniki bose są 2omowe a większość głośników na rynku jest 4omowa i może bardziej obciążają wzmacniacz?

Może wypowie się ktoś kto ma bose.

Te głośniki muszą być podłaczone do wzmacniacza czyli(tylko nie wiem czy ori wzmacniacz uciągnie taki zestaw ;p jak kolega wyżej pisał)

wzmacniacz > zwrotnica > głośniki

możesz spóbować z innym wzmacniaczem, opcji jest dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są podpięte prawidłowo...woofer i tweeter ma swoje miejsce w zwrotnicy. Zostają dwa kable, do których były podpięte ori bose. I moje pytanie brzmi czy te kable ( zielony i zielono-żółty) to kable od wzmacniacza na lewa strone? bo przy żadnej kostce przy radiu tych kabli nie zauważyłem. Jeżeli tak to dlaczego nowy powerbass gra znacznie ciszej od bose w drugich drzwiach? Jakby nie dostawał wystarczająco dużo mocy? Nie jestem specem od CA, dlatego proszę o pomoc w oznaczeniu ów przewodów. Dobrze, że czasu wystarczyło na zrobienie narazie jednej strony wiec chociaż coś od pasażera z przodu pomrukuje :decayed:

Będę wdzięczny za wskazówki, a tymczasem Wesołych i Spokojnych Świąt w rodzinnym gronie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bose masz aktywny przód i tył dlatego kable zasilające nie idą z radia tylko wzmacniacza bose. Skoro masz wszystko dobrze podłączone to poprostu wzmacniacz nie daje rady, a właściwie to głośniki są za mocne do wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest za mało kabli żeby źle podpiąć:) Więc jest tak jak piszecie...wzmak do wymiany...i się zaczyna, jedno ciągnie za sobą drugie :naughty:

Przed wejściem na stronę forum powinna być informacja: wejście na forum grozi uzależnieniem:D

Lampy poliftowe depo kupione, na wiosnę zawias, może jakiś programik i nowy bucik 17' w miejsce starego RH :)

Wesołych jeszcze raz! :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...