Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Dziwne syczenie przy ponad 2000 tys obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od niedawna słychać taki szum dość głośny przy ponad 2000 tys obrotów, czy ktoś może wie co to jest? i jest też problem z wkręcaniem się na obroty

Za wszystkie dobre rady z góry dzięki :)

Opublikowano

moze poprostu nieszczelność w dolocie :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

No właśnie dziś to sprawdzałem i nie ma żadnych

Opublikowano

No właśnie dziś to sprawdzałem i nie ma żadnych

zobacz gumowy wąż S za turbo, bo mam rozumieć syczenie narasta im bardziej ciśniesz :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o ten przewód co idzie na samym dole? Dopiero zaczynam przygodę ze swoją audiczką i poznaje ją krok po kroku i sam staram sie naprawiać bo pseudo mechanikom już nie wierzę więc czasami zadaje może głupie pytania ale kto pyta nie błądzi jak to mówią

Opublikowano

Chodzi o ten przewód co idzie na samym dole? Dopiero zaczynam przygodę ze swoją audiczką i poznaje ją krok po kroku i sam staram sie naprawiać bo pseudo mechanikom już nie wierzę więc czasami zadaje może głupie pytania ale kto pyta nie błądzi jak to mówią

tak bezposrednio podłaczony od dołu do turbiny :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ooo no to dzięki :) tego nie sprawdzałem więc to pewnie jego wina, ale czy ten przewód też powoduje ze silnik słabiej wchodzi na obroty?

Opublikowano

ooo no to dzięki :) tego nie sprawdzałem więc to pewnie jego wina, ale czy ten przewód też powoduje ze silnik słabiej wchodzi na obroty?

tak bo dziura w dolocie to równoznacznosć z utratą mocy i nadmiernym dymieniem :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Sprawdze dopiero jutro albo aż po świetach, jak już zrobie to się pochwale wynikami

Opublikowano

Zrób logi dynamiczne 011 i 003 bedziesz widział czy jest dziura w dolocie. Zasysanego powietrza bedzie dużo a ciśnienie na turbo niższe niż zadane i wtedy bedziesz wiedział czego szukać. Ale żeby się słabiej wkręcał na obroty to już musi być spora dziura. U mnie poza kopceniem i syczeniem nie było innych objawów a przecięcie miało ok 2 cm.

Opublikowano
  • Autor

Dziś sprawdziłem dolot i wąż jest cały, to już nie wiem skąd bierze sie te syczenie

Opublikowano

Tak jak kolega pisal to bedzie ten waz. U mnie bylo podobnie (wiem ze inne model) tez mi siadl waz od turbo. Auto na poczatku nie mialo mocy, a po jakims czasie gdy dziura zrobila sie wieksza przechodzilo w tryb awaryjny. Najlepiej podepnij Vaga i zrob logi.

U mnie tej dziury tez nie bylo widac. Dopiero po wymianie mechanik mi pokazal ,ze na zgieciu zrobila sie dziura.

Opublikowano

jesli weze cale to sprawdz cooler. U mnie bylo podobnie i sie okazalo ze ma dziurke wielkosci kamienia

Opublikowano

jesli weze cale to sprawdz cooler. U mnie bylo podobnie i sie okazalo ze ma dziurke wielkosci kamienia

też słyszałeś szum/syczenie przy pałowaniu fury?

Opublikowano

wewnatrz tak sobie, ale na zewnatrz wyraznie bylo slychac :)

Opublikowano
  • Autor

Okazało się że pęknięty był ten krótki przewód gumowy który wychodzi z kolektora ssącego. Dziś wymieniłem i przestało syczeć :) w sklepie rolniczym za parę groszy się kupi :)

Opublikowano

Okazało się że pęknięty był ten krótki przewód gumowy który wychodzi z kolektora ssącego. Dziś wymieniłem i przestało syczeć :) w sklepie rolniczym za parę groszy się kupi :)

i wszystko w temacie :closed:

Opublikowano

Ameeen :decayed:

z9508987X,Ks--Piotr-Natanek.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.