Skocz do zawartości
IGNOROWANY

predkość internetu


Rekomendowane odpowiedzi

20mbit to 2,5MB wiec jakim cudem :kox: ?

Możliwe, ja jak miałem 25MB/s to ściągało mi w granicach 3,2-3,5MB/s, teraz mam 50MB/s i ten plik zassało z prędkością 6,5-6,8MB/s :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20mbit to 2,5MB wiec jakim cudem :kox: ?

Możliwe, ja jak miałem 25MB/s to ściągało mi w granicach 3,2-3,5MB/s, teraz mam 50MB/s i ten plik zassało z prędkością 6,5-6,8MB/s :cool1:

No i prawidłowo.

Widze że masz UPC :)

a jak kolega ma 20mbit to moze max wyciagnac 2,5 MB, proste liczenie. [br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 12:18_________________________________________________

"wiec jakim cudem"

U mnie płaciłem za 4Mbit i tak było w dzień. Po 1 w nocy bywało i 16Mbit :>

Zalezy od operatora , choć nie sadze zeby ktoras kablowka robila taki nr ze z 20mbit robia mu 30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu pisanie że jak miałem tyle to ściągało tyle....

Sprawa jest prosta:

Prędkość łącza podawana jest w bitach a jak ściągamy to najczęściej prędkośc jest w bajtach

1bajt (1B) = 8 bitów (8b)

jesli ktos ma łącze 1Mb/s(mega bitów)=1024kb/s(kilo bitów)=128kB/s(kilo bajtów) i tak dalej mozna sobie mnożyć i dzielić swoja prędkość na umowie i przy ściąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ten sam plik mi ściąga z prędkością 1,8-2,0MB/s :polew::decayed:

Szybko sprawdziłem swoje konto premium filesonic i idzie cały czas 6,50-7,0MB/s :)

Oczywiście coś innego z serwera ściągam niż ten plik :D, raz miałem tak że przez 5 minut prędkość ściągania miałem ponad 45MB/s nie wiem jakim cudem :kox:[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 23:18_________________________________________________

Widze że masz UPC :)

Zgadza się, a zaczynałem 4 lata temu z piorunującym 512kb/s :kox: :kox: :kox::decayed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLOWANIE NA PODGLĄDACZA

Kiedyś zakładałem internet, kolega znał (ja nie) IP które działało na wszystkich punktach dostępowych, było absolutnie uprzywilejowane i bez limitu przepustowości. Było przeznaczone do testowania realnej szybkości łącza. Klienci mieli 128-512kbit/s, cała sieć 8Mbit/s a łącza radiowe 10Mbit/s.

Jakiś klient podejrzał IP bez limitu i ściągał film w 8min paraliżując cały ruch w sieci. Telefony się urywały np. punkty opłat.

Klient się rozłączał wracał do swojego IP i spoko śmigał dalej. Żeby to zmienić trza by się wdrapać na wszystkie punkty dostępowe (kilkadziesiąt) i je przeprogramować. :kwasny:

Admin najpierw wyłapał IP, co nic nie dało. Potem robił dzienne statystyki poboru ale klient nie wyróżniał się. Pozostało czekać.

W końcu się wychylił. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...