Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Regulacja wysokości świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam standardowe reflektory (H7) wyposażone w elektryczną regulację wysokości.

Niedawno prawa lampa zaczęła świecić na maxa w dół i w ogóle nie reagowała na elektryczną regulację. Wyczytałem na forum, że problemem może być silniczek, który chciałem niezwłocznie wymienić.

Niestety po podłączeniu nowego silniczka (oryginał) okazało się, że on też nie reaguje.

Macie może pomysł gdzie szukać dalej?

Opublikowano

Spróbuj tez podłączyć silniczek nie wkładając go do lampy. Być moze przyciął Ci się mechanizm w środku lampy odpowiadający za ruchy poziomujące. Jak tak podłączony silniczek będzie działał będziesz wiedział, że to o to chodzi. Jeśli nie będzie działał mimo to - gdzieś jest uwalona wiązka zasilająca silniczek.

pozdr :hi:

Opublikowano
  • Autor

Wyjmowałem silniczek i nie było żadnej reakcji.

Czy wiecie jakie napięcia powinny być na przewodach dochodzących do tych silniczków?

Opublikowano

1. Sprawdź bezpieczniki, jak ok:

2. Przełóż silniczek do działającej lampy i sprawdź czy działa (przy okazji sprawdzisz zasilanie na kablach)

3. Zasilanie idzie chyba od przełącznika wysokości świateł w kabinie - głowy nie daje.

Pisz co wyjdzie to będziemy kombinować dalej.

PS.

Ostatecznością byłoby podpięcie silniczka niedziałającego do działającego (z lampy do lampy) aczkolwiek to rozwiązanie trąca kichą :decayed::kox:

Pomocniczo rozpiska zasilania:

http://zibiokaj.w.interii.pl/Schemat%20nr%201.jpg

Opublikowano
  • Autor

studziany dzięki za propozycje ale proszę oszczędź mnie:) w B7 żeby wyjąć silniczek muszę wyjąć lampę, żeby wyjąć lampę muszę odkręcić zderzak. :kwasny:

Podczas poprzedniego demontażu....stary silniczek nie gadał, nowy silniczek nie gadał, napięcie na przewodach nie zmieniało się. Z tego wnioskuję, że problem jest przed silniczkiem.

Dodatkowo jak poskładałem wszystko po staremu i wyregulowałem lampy mechanicznie (śrubami) po około dziesięciu dniach lampa znowu poszła w dół (po co ja podłączyłem ten przewód do silniczka :wallbash:).

Ponawiam pytanie o napięcia na przewodzie zasilającym silniczek regulatora lub wsześniej.

Opublikowano

Wg.mojego schematu to:

brązowy-masa

szaro-fioletowy- do bezpiecznika F10 /5A/ + po kluczyku- wspólny dla obu lamp

szaro-żółty- do regulatora położenia w kabinie- wspólny dla obu lamp - porównaj sygnały dla obu lamp, będziesz wiedział co ci brakuje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.