Jump to content
IGNORED

[B6 AVJ] Problem z oświetleniem wnetrza

pstan

Recommended Posts

Witam,

Zauważyłem dziś że po zgaszeniu auta nie mogę włączyć świateł od oświetlenia wnętrza (np lampki do czytanie) dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki jestem w stanie je włączyć, świeci jakieś pół minuty i znowu nie można go włączyć aż otworze drzwi i wtedy działa kolejne pół minuty. Jak auto jest odpalone nie ma żadnego problemu. Sytuacja podobna do tej gdy zamknie się samochód pilotem w kluczyku auto ma wtedy odcięty prąd i oświetlenie nie działa. Wie ktoś może jaka może być tego przyczyna? Dodam że w ostatnich dniach zmieniałem kodowanie licznika aby wskazówka podświetlała się na zapłonie ale to raczej nie ma związku. Wcześniej oświetlenie działo normalnie i mogło świecić godzinami.

PS Jeśli to nie ten dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

A masz założone ledy?. Bo ja założyłem jedną na próbę i powiem szczeże że jest to samo. Tzn. jak oświetlenie wygasa (led siedzi w lampce do czytania) owa lampka nie działa jak chce włączyć :confused4: , druga gdzie jest zwykła żarówka działa normalnie.

Diody mają polaryzacje. Żeby działała Ci dioda do czytania musisz zmienić kierunek przepływu prądu w lampce - + zamienić z -. Dotyczy to tylko lampek do czytania.

Wiesz może które piny zamienić w wtyczce lampki?