Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Problem z oświetleniem wnetrza


pstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem dziś że po zgaszeniu auta nie mogę włączyć świateł od oświetlenia wnętrza (np lampki do czytanie) dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki jestem w stanie je włączyć, świeci jakieś pół minuty i znowu nie można go włączyć aż otworze drzwi i wtedy działa kolejne pół minuty. Jak auto jest odpalone nie ma żadnego problemu. Sytuacja podobna do tej gdy zamknie się samochód pilotem w kluczyku auto ma wtedy odcięty prąd i oświetlenie nie działa. Wie ktoś może jaka może być tego przyczyna? Dodam że w ostatnich dniach zmieniałem kodowanie licznika aby wskazówka podświetlała się na zapłonie ale to raczej nie ma związku. Wcześniej oświetlenie działo normalnie i mogło świecić godzinami.

PS Jeśli to nie ten dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz założone ledy?. Bo ja założyłem jedną na próbę i powiem szczeże że jest to samo. Tzn. jak oświetlenie wygasa (led siedzi w lampce do czytania) owa lampka nie działa jak chce włączyć :confused4: , druga gdzie jest zwykła żarówka działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody mają polaryzacje. Żeby działała Ci dioda do czytania musisz zmienić kierunek przepływu prądu w lampce - + zamienić z -. Dotyczy to tylko lampek do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...