Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Różnice w wysokościach amortyzatorów 1BA - 1BE - 1BV i S4

Pawel_M

Recommended Posts

Witam, temat różnic pomiędzy sprężynami z fabrycznych zawieszeń i sportowych był poruszany wielokrotnie ale zastanawia mnie jak to wygląda w przypadku amortyzatorów. Teoretycznie jak sama nazwa wskazuje amortyzator ma amortyzować i nie ma nic do wysokości zawieszenia, jednak nie jest to tak do końca. Zakładając te same sprężyny na amortyzatory 1BA - 1BE lub sportowe amortyzatory innych producentów uzyskujemy inne wysokości całej kolumny kierowniczej. Dla przykładu między amortyzatorami 1Ba a sportowymi MTS-a po założeniu do auta różnica w moim przypadku wyniosła niecałe 4cm !! Temat przednich amortyzatorów już rozgryzłem a teraz zastanawia mnie sprawa tylnych szczególnie w quattro. Czy ktoś ten temat przerabiał i może wie jakie i czy wogule są różnice w wysokości tylnych amortyzatorów do quattro ( po całkowitym rozciągnięciu amortyzatora ) dla wersji 1BA - 1BE - 1BV i amortyzatorów z S4 ( nie pamiętam oznaczenia dla eski ) ?? [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 18:57_________________________________________________Z tego co widzę to chyba nikt nie interesował się tym tematem :gwizdanie: Może są takie osoby które mają amortyzatory tylne z quattro i mogą zmierzyć amortyzator po całkowitym rozciągnięciu ??

w S4 i RS4 było 1BD

musisz dokładnie przestudiowac ETKE

temat amorów jest dosyc rozległy i cięzko bedzie Ci znalesc konkretną odpowiedz na Twoje zapytanie

pozostaje metoda prób i błędów

Mam amory do 1BE, zmierzyłem.

Dł całkiwita 540 mm , odległość między środkami otworów mocujących 495mm. :hi:

Dzięki za zainteresowanie się tematem, dorwałem amorki od S4 1BD jeszcze ich nie mam u siebie ale niedługo do mnie zawitają i sprawdzę ich wymiary, znalazłem amortyzatory 1BE (8D5 513 029 E ) i faktycznie między środkami tulejki mają coś koło 495-500mm. Jeżeli ktoś ma tylne amorki 1BA do quattro to prosiłbym o ich zmierzenie ponieważ wtedy będzie wiadomo czy tył auta da się obniżyć samym amorkiem tak jak jest to możliwe w przypadku przedniego zawieszenia.