Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Różnice w wysokościach amortyzatorów 1BA - 1BE - 1BV i S4


Pawel_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat różnic pomiędzy sprężynami z fabrycznych zawieszeń i sportowych był poruszany wielokrotnie ale zastanawia mnie jak to wygląda w przypadku amortyzatorów. Teoretycznie jak sama nazwa wskazuje amortyzator ma amortyzować i nie ma nic do wysokości zawieszenia, jednak nie jest to tak do końca. Zakładając te same sprężyny na amortyzatory 1BA - 1BE lub sportowe amortyzatory innych producentów uzyskujemy inne wysokości całej kolumny kierowniczej. Dla przykładu między amortyzatorami 1Ba a sportowymi MTS-a po założeniu do auta różnica w moim przypadku wyniosła niecałe 4cm !! Temat przednich amortyzatorów już rozgryzłem a teraz zastanawia mnie sprawa tylnych szczególnie w quattro. Czy ktoś ten temat przerabiał i może wie jakie i czy wogule są różnice w wysokości tylnych amortyzatorów do quattro ( po całkowitym rozciągnięciu amortyzatora ) dla wersji 1BA - 1BE - 1BV i amortyzatorów z S4 ( nie pamiętam oznaczenia dla eski ) ?? [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 18:57_________________________________________________Z tego co widzę to chyba nikt nie interesował się tym tematem :gwizdanie: Może są takie osoby które mają amortyzatory tylne z quattro i mogą zmierzyć amortyzator po całkowitym rozciągnięciu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w S4 i RS4 było 1BD

musisz dokładnie przestudiowac ETKE

temat amorów jest dosyc rozległy i cięzko bedzie Ci znalesc konkretną odpowiedz na Twoje zapytanie

pozostaje metoda prób i błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amory do 1BE, zmierzyłem.

Dł całkiwita 540 mm , odległość między środkami otworów mocujących 495mm. :hi:

Dzięki za zainteresowanie się tematem, dorwałem amorki od S4 1BD jeszcze ich nie mam u siebie ale niedługo do mnie zawitają i sprawdzę ich wymiary, znalazłem amortyzatory 1BE (8D5 513 029 E ) i faktycznie między środkami tulejki mają coś koło 495-500mm. Jeżeli ktoś ma tylne amorki 1BA do quattro to prosiłbym o ich zmierzenie ponieważ wtedy będzie wiadomo czy tył auta da się obniżyć samym amorkiem tak jak jest to możliwe w przypadku przedniego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...