Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Pytanie o czujniki temperatur


wojtek79

Recommended Posts

Mam pytanie o czujniki tempetatur a konkretnie:

Gdzie w silniku ADR znajduje się czujnik temperatury zasysanego powietrza? Szukam i niestety nie widzę.

Drugie pytanie dotyczy czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Jeden jest 4-pinowy i wysyła sygnał do ECU i na deske rozdzielczą. Mnie natomiast interesuje do czego jest ten drugi czujnik 2-pinowy który jest wsadzony obok 4-pinowego. Szukam o nim informacjii od dłuższego czasu i nigdzie nic nie znalazłem. Dwupinowy czujnik ma kolor niebieski. Do czego on jest.

Link to comment
Share on other sites

czujnik temp powietrza jest zaraz za przepustnicą 2-pinowy, a ten drugi czujnik temp. cieczy chłodzącej 2-pinowy uruchamia wentylator elektryczny gdy silnik osiągnie odpowiednią temp.

jeśli się pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi :)

Link to comment
Share on other sites

czujnik temperatury zasysanego powietrza, u Ciebie takiego nie ma, ECU ma zakodowane 19stC (stała wartość) a co do czujnika 2-piny to spotkałem tylko raz,że były dwa czujniki po 2-piny a u Ciebie jeden 4-piny a drugi 2-piny z tym się nie spotkałem.[br]Dopisany: 31 Grudzień 2011, 13:53_________________________________________________masz klimatronik czy manualną zwykłą klimę?jak zwykłą to podejrzewam,że od wiatraka klimy.

Link to comment
Share on other sites

Mam klimatronik.

Co ciekawe, ETKA podaje że jest tam zaślepka, inny katalog techniczny też pokazuje że jest tam zaślepka, no a w aucie jest czujnik. Grzebałem dużo w googlach i też nic na temat tego czujnika. Chyba trzeba w serwisie zapytać co to za modyfikacje.

Link to comment
Share on other sites

Koledzy podłączę się bo nie chcę zakładać nowego wątku a mianowicie odczytałem na klimatroniku temperaturę cieczy chłodzącej wynosiła 90 stopni a na wskażniku wskazówka stała na samym począdku czyli na 60 stopniach czy tak ma być dodam że auto zostało uruchomione parę minut przed oraz że wskazówka za parę minut doszła do 90 stopni i trzymało przez cały czas. Może ktoś wie o co w tym chodzi???

Link to comment
Share on other sites

wojtek79 odepnij ten czujnik dwu pinowy i zobacz co VAG pokaże,zajrzałem do ETKI to jest opcja jak u Ciebie i ten 2-piny ma coś wspólnego z klimą.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś go już odpinałem z ciekawości ale nie widziałem jakichś szczególnych objawów. Vag też potem nic nie pokazał.

Link to comment
Share on other sites

2-pinowy jest do klimy i właśnie z niego możesz odczytać temp. na klimatroniku

Link to comment
Share on other sites

Ja mam klimę i nie mam tego czujnika, jest tylko ten 4 pinowy a obok zaślepka. W takim razie z którego czujnika odczytuję temp na klimatroniku?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...