Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie o czujniki temperatur


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o czujniki tempetatur a konkretnie:

Gdzie w silniku ADR znajduje się czujnik temperatury zasysanego powietrza? Szukam i niestety nie widzę.

Drugie pytanie dotyczy czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Jeden jest 4-pinowy i wysyła sygnał do ECU i na deske rozdzielczą. Mnie natomiast interesuje do czego jest ten drugi czujnik 2-pinowy który jest wsadzony obok 4-pinowego. Szukam o nim informacjii od dłuższego czasu i nigdzie nic nie znalazłem. Dwupinowy czujnik ma kolor niebieski. Do czego on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp powietrza jest zaraz za przepustnicą 2-pinowy, a ten drugi czujnik temp. cieczy chłodzącej 2-pinowy uruchamia wentylator elektryczny gdy silnik osiągnie odpowiednią temp.

jeśli się pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury zasysanego powietrza, u Ciebie takiego nie ma, ECU ma zakodowane 19stC (stała wartość) a co do czujnika 2-piny to spotkałem tylko raz,że były dwa czujniki po 2-piny a u Ciebie jeden 4-piny a drugi 2-piny z tym się nie spotkałem.[br]Dopisany: 31 Grudzień 2011, 13:53_________________________________________________masz klimatronik czy manualną zwykłą klimę?jak zwykłą to podejrzewam,że od wiatraka klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronik.

Co ciekawe, ETKA podaje że jest tam zaślepka, inny katalog techniczny też pokazuje że jest tam zaślepka, no a w aucie jest czujnik. Grzebałem dużo w googlach i też nic na temat tego czujnika. Chyba trzeba w serwisie zapytać co to za modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączę się bo nie chcę zakładać nowego wątku a mianowicie odczytałem na klimatroniku temperaturę cieczy chłodzącej wynosiła 90 stopni a na wskażniku wskazówka stała na samym począdku czyli na 60 stopniach czy tak ma być dodam że auto zostało uruchomione parę minut przed oraz że wskazówka za parę minut doszła do 90 stopni i trzymało przez cały czas. Może ktoś wie o co w tym chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek79 odepnij ten czujnik dwu pinowy i zobacz co VAG pokaże,zajrzałem do ETKI to jest opcja jak u Ciebie i ten 2-piny ma coś wspólnego z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś go już odpinałem z ciekawości ale nie widziałem jakichś szczególnych objawów. Vag też potem nic nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimę i nie mam tego czujnika, jest tylko ten 4 pinowy a obok zaślepka. W takim razie z którego czujnika odczytuję temp na klimatroniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...