Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] felgi 17" do mojej niuni - duza strata w osiagach ? testowaliscie ?


DJDAR3K

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym odczuwaniem dziur sie nie zgodze (sprawdzone w praktyce)

Po dziurach napewno jest wiekszy konfort na 195na 65 niż na np 225 na 45

225 na 45 ma mniejszy profil i jest twardsza, wiec nie rozumiem na czym to stwierdzenie ze na dziury 225 na 45

chyba ze masz na myśli 225 na 60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na 195 wjeżdzasz w dziure a na 225 przejeżdzasz przez nią :evil:

wczoraj własnie zmieniłem felgi z 15" 195 na 17" 225 i faktycznie dobrze sie jezdzi, nie ma jakis znacznych strat na komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz niech bedzie, ja na ten temat mam odmienne zdanie. Ja mieszkam w powiecie sieradzkim a drogi z poprzedniej epoki wiec opona 195 na 65 jest ostatnim kółkiem konfortu a 225 na 45 juz nim nie jest ewentualnie moge sie zgodzić na 205 na 55 na16 to jak dla mnie MAX, oczywiście mam znajomych co mają 18 cali. Tylko przez miasto maja 2 razy gorszy czas przejazdu:).

Pamietajmy o tym a niestety żadko kto o tym pisze zmiana na mniejszy profil w polskich warunkach wiąze sie ze skróceniem żywotności spreżyn i amorków a o zawieszenie to nawet nie wspomne a jak wiemy w audi troszke ono kosztuje Ja wole sobie za te pieniążki Piwko wypić:)

A nawiązująć do tematu w sprawiie osiągów-dłuższe czasy przejazdu przez miasta tupu łódz wrocław chyba ze nie kochamy naszych Felg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w tamtym. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem kupić felgi 16 z oponami 205/55R16 jestem zadowolony ale kusi mnie trochę żeby zmienić na 17 ale tego nie zrobie za mały silniki gdyby to było 1.8 to na pewno założyłbym 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z reguly duzo nie jezdze wiec zawiechy tak szybko nie wybije (mam nadzieje) a co do jazdy po miescie to szybok nie jezdze bo krakow to nie miasto w ktorym mozna jezdzic z zawrotna predkoscia po drogach a raczej stac w korkach :D

jak sprzedam swoje 16" to bede chial kupic 17" i raczej blizszy jestem 215 niz 225 chodz zobaczymy co sie trafi..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 225 jeżdżę 2 rok i wiem co mówię, wczoraj zrobiłem trasę 370km Pleszew-Tarnobrzeg i lepiej mi się jechało niż na 15" 195x65, pozatym co ma wspólnego rozmiar feli z czasem przejazdu, tylko mi nie mów że jak masz rozmiar 195x65 to nie unikasz dziur na drodze hahahah padłem...btw przez Sieradz bardzo szybko się przejeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy nie o to mi chodziło, poprostu chcę napisać jak to jest z mojego doświadczenia, może ktos ma inne odczucia co do jazdy na 225, przecież możesz mieć swoje zdanie nic nie narzucam. PEACE :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Konie OT :) Bo się zaczyna o pierdołach a kwestia tego na czym kolega przy 1.6 powoli zanika :) Ja już się wypowiedziłem co do koła więc od siebie dodam, że .....

Ja na 225/40R18 przelatuje przez Sieradz 120 z dohamowaniem na rondzie do 60 :) Także wszystko zależy od stylu jazdy i zdziczenia kierownika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...