Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wyglada na syf w sprezarce,ale nie potrzeba jej wyciagac,pojezdzij dynamicznie.Kurde bardzo mi pasuje ten log jakby tam siedzialo turbo awx.I sprawdz dolot czy sie nie poci i nie ma nieszczelnosci.

Opublikowano

Zrób jeszcze loga 004 i 008 dynamicznego.

Opublikowano
  • Autor

Oki dzięki :hi: Dodatkowe logi zrobie jutro. Co do szczelności układu to nie widać żeby się coś pociło. Ale oględne jeszcze raz wszystko. Czy według logów turbina nie doładowuje na dole a u góry przeładowywuje?

Opublikowano

Najpierw wklej potrzebne logi, później napiszę gdzie go boli. :>

Opublikowano

Po pierwsze - logi nie są zrobione z pedałem gazu w podłogę. Zerknij na log 010. Ostatnia pozycja ma być 100 przez cały czas pomiaru.

W związku z tym przydałoby się powtórzyć wszystkie logi, a przed sprawdzić, czy pod pedałem gazu nie ma wycieraczki.

Obecnie nawet pierwsze logi 011 z pierwszego postu nie są podstawą do wyciągnięcia wniosków.

Zrób porządnie logi:

statyczne (logujesz auto na postoju przez 10s.):

001, 003, 004, 007, 013

statyczne BS:

000, 003, 004, 011

dynamiczne:

003 jednocześnie można z 008

010 jednocześnie można z 011

i 004.

Powtarzam, jeszcze raz- jeśli pedał gazu nie jest wciśnięty na maksa to nie można wyciągnąć prawidłowych wniosków.

P.S. Podejrzana turbina i dynamiczny kąt wtrysku, lecz potrzebne są poprawne logi.

Opublikowano
  • Autor

hm... jutro zrobię wszystkie logi które zalecasz :good::hi: Mam wrażenie jakby auto faktycznie od dołu słabo ciągneło... Troszkę dziś poszalałem: fachowa wymiana biegów itp :naughty: i co dziwne nie złapałem przeładowania... ostatnio przy 130 odcinało a dziś dobiłem do 150 i nic. Dziwne?

Opublikowano

ostatnio przy 130 odcinało a dziś dobiłem do 150 i nic. Dziwne?

może kierownice się rozruszały...

Opublikowano

ostatnio przy 130 odcinało a dziś dobiłem do 150 i nic. Dziwne?

może kierownice się rozruszały...

bardziej napewno niz moze ...

Opublikowano
  • Autor

Przed chwilką zrobiłem porządnie( mam nadzieje ) logi. Przy logu dynamicznym 003 musiałem zrobić na 4 bo za mną było za dużo aut... i złapałem przeładowanie :wallbash: Zamieszczam logi:

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67968.html

Grupy: 004,004,004 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67969.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67971.html

Grupy: 003,003,003,003 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67974.html

Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67976.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67977.html

Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67978.html

Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67979.html

Grupy: 011,011,011 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrek88z_67983.html

Opublikowano

1. Dawkę można by zwiększyć na 3,5mg

2. Zmienna geometria w turbinie nie chodzi płynnie.

3. Brak loga 000BS

Reszta :good:

Co do turbiny - możesz pobawić się w rozruszanie zmiennej geometrii.

Zdejmujesz zawleczkę od cięgna gruszki i zdejmujesz ze sworznia.

Teraz, jak masz rozpiętą gruchę możesz swobodnie ruszać krótką dźwigienką wychodzącą z korpusu częsci gorącej turbiny.

Zobaczysz, że nie chodzi płynnie.

Możesz spróbować ją rozruszać palcami lub jakimś kluczem płaskim (wchodzi chyba 13 lub 14).

Nie mówię, że przyniesie to zadowalający efekt, ale taką czynność można ogarnąć w godzinkę.

Jeśli ciśnienie w logu 011 nie ustabilizuje się trzeba będzie wyciągać turbinę i wyczyścić zmienną geometrię.

Opublikowano
  • Autor

Czyli mam rozumieć, że n75 działa poprawnie? Wina leży po stronie turbiny? Jak zwiększyć dawkę i co to spowoduje ? :hi:

Opublikowano

Tak, N75 działa poprawnie.

Zmiana dawki:

wybieramy 1-engine

"11" login i tu wpisujemy 12233

"10" adaptacja

W adaptacji kanał 001

- zmiana na niższą wartość powoduje, że auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

(zmiana polega na wpisaniu wartości w polu, gdzie seryjnie jest 32768 - wpisz np. 32790 i zrób TEST.

Jeśli dawka będzie oscylowała w pobliżu 3,5 (na rozgrzanym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach) to zrób SAVE i zakończ proces przez wyjście z okienka.

Jeśli nie dasz rady ustawić 3,5 to ustaw taką, którą da się zapisać SAVE, bo pewnie klucza do nastawnika nie masz?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź, ale nie będę się na razie bawił w adaptacje... muszę się troszkę dokształcić w temacie TDI( poprzednio miałem DiTD Mazdy i bardzo miło wspominam... szkoda tylko, że ruda tak ją polubiła :kwasny: ) Gdy wezmę urlop to wyciągnę turbinę i ją wyczyszczę. Także dziękuje za wszystkie odpowiedzi :hi:

Opublikowano

Ta zmiana dawki to minuta zabawy i nie idzie nic spieprzyć VAGiem.

Zawsze możesz wpisać starą wartość 32768.

Różnice odczujesz od razu.

Opublikowano
  • Autor

Hm... heh skusiłeś mnie:P pobawię się tymi wartościami. A jak ze spalaniem?? Dużo wzrośnie??

Opublikowano

Niezauważalnie - nie będziesz musiał tak mocno dusić, aby obudzić ducha :>

Jeśli masz kompa pokładowego to chwilowe i średnie spadnie, ale to już nie jest prawdą.

Jedni odczuwają spadek inni mały wzrost - na pewno nie przekroczy on 0,5 l/100km

Z moich obserwacji przy obecnej dawce będzie więcej palił niż na 3,5mg

Opublikowano
  • Autor

Jedyna wartość która można było przetestować i zapisać była 32784 - co daje 4.6-4.8 mg ... Więc nie wiele poszło :wallbash: Robię coś nie tak ??

Opublikowano

Robisz wszystko dobrze.

Po prostu skończył się zakres regulacji na VAGu.

Teraz, aby ustawić mniej musiałbyś poluzować 4 śruby od nastawnika na pompie wtryskowej i jakimś drewnianym trzonkiem delikatnie puknąć (przesunąć) go w stronę rozrządu obserwując wskazania na kompie (pracujący silnik).

Wówczas zmieni się dawka (np. zejdzie do 3,0 i VAGiem będziesz mógł podnieśc ją do 3,5 lub wyżej, bo regulację w górę będziesz miał skoro teraz zszedłeś na maksa w dół).

Niestety 1 śruba ma specjalny łepek i pewnie nie masz takiego klucza pod ręką?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.