Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Zawór recylkulacji spalin-nieścisłości numeru katalogowego


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi A4 B6 1.9 TDI AVB

Moje pytanie wiąże sie z zaworem recylkulacji spalin w autku posiadam o numerze 038 131 501 G

11.JPG

Dzwoniąc do serwisu polecili mi do mojego numeru VIN zawór o numerze 038 131 501 AQ

Chciałem sie dowiedzieć czy jeden i drugi są zamiennikami i czy daja takie samo ciśnienie.

Dodam tylko ze zawór o numerze 038 131 501 G był tez montowany w Passacie

Pozdrawiam

* (temat uzupełniony ) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg ETKi powinien byc G

ASO zamawia czesci wg VIN. wiec jezeli taki wskazali widocznie jest uwzglednoiny w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany zawór z literką "G" dotyczy sie silnika AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często tak jest, że oznaczenia LITEROWE tych części, które były użyte w produkcji auta po pewnym czasie ulegają zmianie - na nowsze - np. AUDI zmieniło producenta tej części (tak mi tłumaczyli w ASO).

Dlatego są części, w numerze których zmieniają się właśnie same końcówki (ale oczywiście nie jest to regułą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o zmianie nazewnicta to moze tak być, podobnie mi koleś w serwisie tłumaczył być może 038 131 501 G zmieniło nazewnictwo na

038 131 501 AQ podobny problem mialem w innym artykule na przykładzie przeplywomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany zawór z literką "G" dotyczy sie silnika AJM

moja etka wyrzucila z G, ale tak jak pisalem i koledzy istotne jest powiazanie czesci z numerem VIN, wiec skoro serwis polecil AG i koledzy pisza ze AG pasuje, o czym tutaj deliberowac??

egrkt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wiec czas juz chyba zamknąc ten temat. Dzieki temu tematowi a raczej wielkiemu wątkowi uzyskaliśmy dwie Bardzo ważne odpowiedzi.

Pierwsza zawór o numerze 038 131 501 G jest starszą wersją 038 131 501 AQ, czyli 038 131 501 AQ jest poprawioną wersią starszego

038 131 501 G przynajmniej w Audi B6 w WV pozostaje G(pewnie róznica w budowie instalacji). Oba zaworki sa dobre.

Podobno do pierwszych AVB w A4 B6 jest wersja 038 131 501 G.

Dziś cały dzień dzwonilem po róznych sklepach i niektórzy nic nie wiedzieli na temat 038 131 501 AQ.

Odpowiedz jest prosta a zarazem druga ważna odpowiedz tego wątku, którą po cześci uzyskałem dzieki print screen kolegi Musashiego.

Etka o Update nr 597 wskazuje 038 131 501 G a Etka o update 622 wskazuje 038 131 501 AQ a Serwis o napewno wiele

nowszej aktualizacji wskazuje 038 131 501 AQ. !!!Spradzone w praktyce!!!

Wiec nasuwa sie odpowiedz dla posiadaczy AVB zawór nowszy być może polepszony 038 131 501 AQ

A dla użytkowników forum, ze warto zapoznać sie z najnowszymi aktualizacjami programu.

Wiec Vin w starszej wersji pokazuje starszy zawór 038 131 501 G.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 038131501G jest starszą wersją 038131501AQ i w której aktualizacji ETKA jest to uwzględnione. Z info od znajomego w ASO VW wynika że "cieknące" EGRy w TDI PD były standardem i stąd najprawdopodobniej modernizacja tego zaworka. Ja mam "G" i cieknie od kąd mam auto, silnik troszkę się syfi ale powiedzieli że jak mi to nie przeszkadza to jeździć. Zatem jak już zmianiać to tylko na ten "AQ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykamy. w przypadku pytan prosimy PW, watek otworzymy do uzupelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...