Jump to content
IGNORED

[B5 ABC] Wriackie obroty dlugo trzyma na "ssaniu". Problem z odpaleniem auta

denveco

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Problem polega na tym ze gdy uda juz mi sie odpalic auto to obroty nawet po rozgrzaniu auta do 90 stopniu nadal trzymaja sie w granicach 1500 obrotow. Co Ciekawe gdy delikatnie musne pedal gazu obroty momentalnie skocza do 2500 spadaja do 2000 znowu rosna do 2500 spadaja do 2000 znowu rosna i tak bez konca. Wylaczajaca auto i ponownie odpalajac obroty dalej trzymaja sie w granicach 1500. Samochod pracowal raptem moze 5 minut na obrotach rzedu 1500 to rury w okolicach sondy swiecily sie na czerwono.

Druga kwestia to ze nie moge odpalic auta zaraz po jego zgaszeniu, raz zachechla i koniec i tak za kazdym razem. Akumulator ma napiecie 12V ale czy np prad rozruchowy jest na tyle slaby (640A wg etykiety) iz mimo napiecia 12V nie odpala?? Dziwne ze po zgaszeniu auta nie mozna go odpalic, czyzby az tak ten aku byl zdechly?? Znajomy mowil ze rozladowany akumulator moze powodowac te falowanie obrotow choc jakos malo w to wierze. Dziekuje za wszelkia pomoc.

:vaglogi: daj nam znac co pokaze :gwizdanie:

Dokładnie, wymień aku i zrób Vag'a. JA w sumie juz po wymianie aku miałem spokój:wink:

w abc jest krokowy ktory steruje obrotami jalowego i po kazdym zaniku napiecia adoptuje sie na nowo

jak masz slaby aku to moze wariowac wlasnie krokowiec lub jest tez on uszkodzony... krokowca znajdziesz przy przepustnicy... aha i chinczyki z allegro sa od nowosci do d.... wiem bo sam testowalem