Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Oświetlenie schowka

qtper
 Share

Recommended Posts

Witam,

Wymieniał ktoś żaróweczkę w schowku? Jak się do tego zabrać żeby nic nie wyłamać na wariata :kox: Auto dopiero kupione i zauważyłem że nie świeci więc prawdopodobnie żarówka, właśnie może ktoś wie jaka żeby od razu kupić i wymienić na szybko. óry Może też sprawdzić bezpieczniki :mysli:

tylko że, wtedy coś jeszcze by nie świeciło bo chyba nie ma oddzielnego bezpiecznika tylko na schowek?

Z góry dzięki :notworthy:

Mozna spokojnie wyciagnac przeźroczysty "klosz", w którym jest zamontowana żaróweczka bez demontazu schowka.

Wystarczy mocniej zlapac palcami i pociagnac. Trzyma sie na zatrzaskach.

To muszę jeszcze sprawdzić czy mi powoli opada :naughty:[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 20:35 _________________________________________________Zrobione :hi:

Jednak nie żarówka tylko właśnie ten bolec przy siłowniku wypadł, wkręciłem śrubeczkę i świeci. Cała operacja trwała 5 min :naughty: wieczorkiem wrzucę fotki może komuś się przyda.

Zapytam jeszcze, czy drzwiczki tego schowka powinny opadać samoczynnie (powoli) czy trzeba im pomagać ręcznie, bo u mnie po naprawie po otwarciu zamka trzeba delikatnie im pomóc :mysli:

Jak Ci ciężko chodzi i już raz bolec wypadł to skończy się pewnie jak u mnie.

Urwanym uchem, w które wchodzi bolec.

... i koniec podświetlania i powolnego otwierania :wallbash:

Pozdrawiam,RS

O kurde :shocked: Może wymienić siłownik :mysli: tyko za ile :disgust:[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 19:46 _________________________________________________A może przesmarować :naughty: da to coś :mysli:

Ja bym poczekał, aż się urwie :>

Urwałem bo posmarowałem i ciśnienie w cylindrze się zwiększyło - smar uszczelnił tłoczek.

Koszt nowego chyba koło 100,00 PLN (w ASO), nie miałem dotąd okazji podjechać.

3m się, RS

PS

A jak wkładałeś śrubkę zamiast bolczyka to nie zwróciłeś uwagi na to czy przypadkiem cały cylinderek nie jest wyłamany z uchwytu (taki zatrzask działający na przekręcenie tłoczyskiem)?

Bo jeśli daje się odciągnąć na bok (lekko) tzn, że jest wyłamany i podczas pracy będzie się przeginał i utrudniał wysuwanie się tłoczka a co za tym idzie... ulegnie uszkodzeniu. ;(

Swoją drogą dość tandetna sprawa (jak na OOOO).

Nie przyglądałem się tak bardzo :confused4: jutro otworze to na nowo i sprawdzę :disgust:

[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 21:45 _________________________________________________Tak jak pisałem wrzucam fotki:

Objaw - brak oświetlenia w schowku, początkowo myślałem że żarówka padła ale idąc za radą cayenne sprawdziłem siłownik od schowka to było to. Na siłowniku jest włącznik i to on odpowiada za zapalanie światła w schowku. Siłownik nie pracuje światła ni ma :no:

1. Zaślepka znajduje się na bocznej (prawej) ściance schowka, aby ją zdjąć należ odszukać takie małe wcięcie w które ja wprowadziłem śrubokręt płaski i po odgięciu puściły zaczepy.

85597063zk3.jpg

13745666co8.jpg

2.Jak widać w zawiasie brakuje bolca na łączenu elemętów

58728817vf4.jpg

3.Ja nigdzie pod deską nie znalazłem tego bolca więc użyłem śrubki do połączenia, rozmiar dobrałem tak aby ciasno wchodziła w otwór to może nie wypadnie tak szybko :mysli:

58906398hi7.jpg

4.Jak widać oświetlenie działa :th: wystarczy wcicnąć zaślepkę na miejsce i po sprawie :naughty:

85953857ex8.jpg

Teraz zostało mi czekanie aż się wyłamie :kwasny: bo coś faktycznie ciężko opadają te drzwiczki :mysli:

Juz myślałem, ze mam żarówkę do wymiany, a tu to samo co u was. Bolczyk wypadł. Jutro ide i zastąpię go śrubka z nakrętką :)