Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Skradzione ECU


roman_tyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sytuacja bardzo mnie zaskoczyła, otoz tydzien temu moj znajomy nie mogl odpalić samochodu vw polo 2003 1.2 12V pod blokiem. Co najlepsze później okazało się u mechanika, że auto nie posiada ECU, na miejscu zbrodni nie było żadnego śladu prócz niedomykających się z klucza drzwi kierowcy. Mam gdzieś na kompie numer seryjny tego ECU wiec problemu z zakupem używki za 150zł nie będzie.

Mam nadzieje że opcja dopasowania IMMO do ECU wedle tego FAQ przebiegnie pomyślnie:

Włącz zapłon

uruchom Vag-com (lub inny podobny program np. vwtool) pokasuj bledy w silniku i Immo

wejdź w Immobilizer (adres 25)

wybierz: Adaptacja (adres 10)

Wybierz kanał 00 (dla przeprowadzenia adaptacji)

Jeśli będzie się pytało o wartość to wpisz "0"

Zatwierdź.

Zakończ transmisję.

Wyłącz zapłon i włącz ponownie.

Lampka sygnalizacyjna immobilizera w liczniku powinna zgasnąć po 1 sekundzie.

Natomiast pytanie, czy zlodzieje ukradli ECU po to by je sprzedać, czy mieli jakiś inny cel, typu wyprowadzenie pinu z auta i pozniej jego kradziez.

Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś że kradną komputer w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że używka na alledrogo za 150 zł to chyba nie było by celu kraść tylko ecu pewnie radio w tym aucie jest droższe. Może chcieli rozkodować gdzieś indziej potem wsadzić i odjechać nie wiem gdzie w tych autach jest immo:mysli:. W sumie ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kradli korki wlewu paliwa żeby dorobic klucze. moze teraz zaczeli zbierac sterowniki, albo potrzebowali sterownik od polo bo akurat beda polowac na jakies polo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrobia immo offa w ecu i wroca :)

Też się nad tym zastanawiam, ale glupio na miejscu zlodzieeja wchodzić dwa razy do tej samej wody. Może jacyś nieudacznicy.

Druga sprawa te kompy chodzą od 50-200zł. I watpie ze na to jest taki zbyt, kto to kupuje, jak oni na tym zarobią, raczej potrzebują tego kompa do czegoś innego.

Przeciez wylaczenie immo to jest moment, zrobili by to na miejscu i odjechali.

Co mysleli ze wlasciciel nie skapnie sie ze nie ma ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chłopaki szukali ECU żeby sobie chipa zrobic tylko chcieli miec ECU na podmiane a nie w swoim :decayed:

EOT :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrobia immo offa w ecu i wroca :)

Też się nad tym zastanawiam, ale glupio na miejscu zlodzieeja wchodzić dwa razy do tej samej wody. Może jacyś nieudacznicy.

Druga sprawa te kompy chodzą od 50-200zł. I watpie ze na to jest taki zbyt, kto to kupuje, jak oni na tym zarobią, raczej potrzebują tego kompa do czegoś innego.

Przeciez wylaczenie immo to jest moment, zrobili by to na miejscu i odjechali.

Co mysleli ze wlasciciel nie skapnie sie ze nie ma ECU?

wylaczenie immo to moment ? zalezy od auta, ten przycisk immo off w comannderze czesto mozna sobie miedzy bajki wlozyc, bardzo czesto trzeba lutowac, modyfikowac pamiec i flashowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment to tak w przenośni...

chodziło mi o zmodyfikowanie wsadu na miejscu. Nie znam technik kradzieży fur, ale dla profesjonalisty to nie jest żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukjar7 od 3-5min wystarczy spokojnie by sobie poradzić na miejscu z immo... to już nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od polówki własnie wrocil z policji, jak sie okazało 2 dni później z ulicy obok zniknęła podobna polówka. Więc wiadomo, po co im to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukjar7 od 3-5min wystarczy spokojnie by sobie poradzić na miejscu z immo... to już nie problem

chyba emulowaniem sygnalu, niz robienia immoffa w sterowniku :)

[br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 21:17_________________________________________________

Kolega od polówki własnie wrocil z policji, jak sie okazało 2 dni później z ulicy obok zniknęła podobna polówka. Więc wiadomo, po co im to było.

skur***nstwo :ranting1: :ranting1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie orientujecie się czy takie polo 2003 ma IMMO2 czy IMMO3, wychodzi mi po logach które zostały z tego auta:

ze to immo3

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!

Part No: 03E 906 033 L

Component: 1.2l/4V SIMOS3 00HS4726

Coding: 00071

Shop #: WSC 00788

VCID: 295DF997F969

WVWZZZ9NZ4Y083511 VWZ7Z0C8304983

Czyli dopasowanie ECU do immo będzie wyglądać inaczej niż wg mojej procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej:

bo immo jest w licznikach,

i w zal cz 2 czy 3 to inaczej jest

Dopasowanie ECU do IMMO 3:

Adaptacja przy wymianie sterownika silnika na używany:

1. Trzeba mieć kod pin swojego sterownika silnika i kod pin tego 'nowego' używanego.

2. Przed wymianą spisać kodowanie aktualnego sterownika silnika.

3. Zamontować sterownik. Dioda immo będzie migać. Wybrać w Vag-comie [01-silnik] --> [11-login]-->wpisać kod pin 'nowego' używanego sterownika--> [OK].

4. Wybrać [10-Adaptacja]--> kanał 50 -->wpisać kod pin starego sterownika silnika [OK][test][zapisz]. Rozłączamy się.

5. Wyłączyć zapłon, następnie włączyć po ok pół minuty ale nie uruchamiać silnika. Uruchomić silnik po ok dwóch minutach.

6. Sprawdzić kodowanie sterownika silnika, ew. przekodować.

...zrodlo z: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo3-ecu-swapping.html

Cholera skąd ja wezmę kod pin starego sterownika ECU, którego ktoś ukradł........ z licznika poprzez jakiegos tacho/commandera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie wtrace panowie a po czym rozpoznac czy mam immo 1 ,2 czy 3 ??gdzie to widac :)

vag

patrzac na auto w podpisie to masz immo 1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie skąd wyczarować stary pin, wychodzi mi na to że stary pin muszę zczytać z licznika, a nowy z ECU??

Jeśli IMMO będzie zablokowane to mogę odczytać coś z ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...