Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Regeneracja turbiny -czy da radę samemu ...


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim mam takie pytanko czy da rade zregenerowac samemu turbinke nie chodzi mi o samo oczyszczenie kierownic ale takze co jeszcze nalezy wymieniac przy okazji czyszczenia kierownic bo moja turbinka sie juz chyba konczy gwizdze coraz glosniej i w dodatku od czasu do czasu brakuje mocy chetnie wyslucham fachowcow w tej dziedzinie bo nie mam kase na regeneracje w warsztacie :/

z gory dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu ciężko, bo wirnik trzeba wyważyć, bo jeśli będzie mikroskopijna niedokładność na łopatkach wirnika- "bicie" doprowadzi do ponownego jego uszkodzenia- mówimy teraz o sytuacji, gdzie wirnik jest uszkodzony i zachodzi potrzeba jego wymiany...

...ale jeśli wirnik nie jest uszkodzony-można spróbować, są gotowe kity do kupienia np. na Ebayu KLIKNIJ NA TO wszystko zależy od stopnia zniszczenia turbiny, jeśli puszcza olej, ale wirnik nie nosi oznak zniszczenia, tj otarć o muszle-ja bym zaryzykował :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsztstko mozna zrobic samemu. Kwestia srodkow, wiedzy, umiejetnosci, czasu i pieniedzy :kox: Najgorzej wlasnie jest z wirnikiem, bo przy predkosci obrotowej rzedu 2 tys. obortow na sekunde, to wywazenie statyczne i dynamiczne ma tutaj pierwszorzedne znaczenie. Dla przykladu rzad wartosci wynosi tu cos kolo 0,3 g x cm, więc sa to naprawde aptekarskie dokladnosci. Samemu w garazu tego nie uzyskasz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...