Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Czy to na pewno N75 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po wymianie rozrządu w grudniu, również turbina poszła na stół i były czyszczone kierownice

przed hamowaniem sprawdziłem szczelność dolotu, na łączniku gumowym przy wejściu do kolektora była mała nieszczelność- wymieniłem łącznik

filtr paliwa i powietrza nowy

wężyki podciśnieniowe- stan ok

więc czemu tak raptownie traci koniki przy 3500 rpm

czy wchodzi w tryb awaryjny? czy według Was to N75 zwariował? a może to kat, którego wciąż mam?

nie mam na razie możliwości podpięcia vaga

wykres z dziś:

94fc4303df54789a.jpg

Opublikowano

Po wymianie rozrządu w grudniu, również turbina poszła na stół i były czyszczone kierownice

przed hamowaniem sprawdziłem szczelność dolotu, na łączniku gumowym przy wejściu do kolektora była mała nieszczelność- wymieniłem łącznik

filtr paliwa i powietrza nowy

wężyki podciśnieniowe- stan ok

więc czemu tak raptownie traci koniki przy 3500 rpm

czy wchodzi w tryb awaryjny? czy według Was to N75 zwariował? a może to kat, którego wciąż mam?

nie mam na razie możliwości podpięcia vaga

wykres z dziś:

94fc4303df54789a.jpg

bez logów nie odpowiemy ci za duzo :wink4:

Opublikowano

cos sie zesrało .... ale bez wyroczni w postaci logow ciezko cos powiedziec ....

taktus wiesz ze dalsze gdybanie nie ma sensu ... :confused4:

Opublikowano

Przecież dupohamownia pokazuje 110/242, więc ocb ? :decayed:

Weź VAG`a do łapki i wykonaj logi dynamiczne z:

003,008 i 011

Będzie wsio jasne.

Opublikowano

Można by się pokusić o diagnozę bez logów...

ale z logami będzie _prawie_ wsio jasne ;)

najprawdopodobniej ECU wykrywa przeładowanie przy 3000rpm i próbuję zbić ciśnienie, ale z powodu zapieczonych kierownic, mieszka albo n75 mu to nie wychodzi... w takim wypadku po jakimś zadanym czasie sterownik zamyka kierownice na dobre, jeżeli się uda to ciśnienie spada do 1000mbar i niema notlauf'a, a jeżeli nie to notlauf.

nie odczuwasz w czasie jazdy z pedałem w podłodze falowania mocy silnika ? czy puszczenie i dodanie gazu nie pomaga ?

u mnie takie kwiatki powodował przycinający się siłownik turbo

Opublikowano

taktus

mialem to samo

kat do wymiany (przynajmniej u mnie), oraz sonda za katem

a tez obstawialem na bank N75

Opublikowano

on niema sondy za katem(ani przed)... kata pewnie tez już niema

Opublikowano

musze w koncu zaczac patrzec kiedy odpisuje na diesla :wink4:

Opublikowano
  • Autor

on niema sondy za katem(ani przed)... kata pewnie tez już niema

kata jeszcze mam

spróbuję podmienić N75, poszukam też vaga

turbinę czyściłem niedawno, załamka jakbym miał ją jeszcze raz wyciągać :evil:

Opublikowano

ja mam do samo, czysciłem turbine ale za 3 tygodnie to samo,mi chyba regeneracja tylko pozostała :(

Opublikowano

do regeneracji jeszcze daleko ;d

1 sprawdź czy masz szczelny EGR

2 sprawdź czy z siłownikiem sterującym kierownicami wszystko w porządku

3 sprawdź instalację podciśnienia i vacuum pompe

no i gdzie robiłeś chip'a... może tuner d*py dał ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Xavier jak sprawdzić siłownik sterujący kierownicami, ????????

Opublikowano

ja mam do samo, czysciłem turbine ale za 3 tygodnie to samo,mi chyba regeneracja tylko pozostała :(

się okazało że uszczelniacze puszczają olej na turbinę i stąd zapieki,

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Xavier jak sprawdzić siłownik sterujący kierownicami, ????????

Najlepiej miec jakas elektryczna vacuum pompe i sprawdzic przy jej pomocy czy silownik pracuje rowno bez zadnych potkniec szarpniec itd...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.