Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Światła raz świecą jaśniej raz ciemniej.


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko jeżdżę po ciemku. Myślałem, że różne natężenie świateł to moje widzimisię. Dziś przy parkowaniu, gdy już miałem wyłączyć silnik przygasły. Przygazowałem i znowu świeciły mocniej. Ruszam włącznikiem na wszystkie strony, no nic świecą normalnie, pukam w reflektory - normalnie, otworzyłem maskę ruszam kablami, wtyczkami wszystko gra. VAG nie pokazuje żadnych błędów związanych z elektryką. Dodam, że jakiś czas temu wymieniłem stabilizator napięcia na Magneti Marelii (najlepszy jaki mieli w motoryzacyjnym jak jeszce nie kupowałem w IC). Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwny przypadek :) kolego a sprawdz jak laduje alternator i jakie jest napiecie w akumulatorze?? bo skoro po przegazowaniu zaswiecily sie jasniej tzn ze dostal wiecej pradu wiec moze tam tkwi problem.. takie moje przypuszczenia gdzie bym zaczal szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwny przypadek :) kolego a sprawdz jak laduje alternator i jakie jest napiecie w akumulatorze?? bo skoro po przegazowaniu zaswiecily sie jasniej tzn ze dostal wiecej pradu wiec moze tam tkwi problem.. takie moje przypuszczenia gdzie bym zaczal szukac :)

u mnie w poprzednim aucie identyczny objaw był sygnałem awarii regulatora napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno jest zwiazane z alternatorem a jak wiadomo i regulator napiecia miernik w lape i do akumulatora zobacz jak laduje. jak przygasaja swiatla to nie przegazowuj tylko sprawdz napiecie i wszystko bedzie jasne. vag takich rzeczy nie pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag takich rzeczy nie pokaze

a mnie się wydaje że jest gdzieś ..nie pamiętam w którym bloku pokazuje napięcie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie owszem ale bladu raczej nie wskarze chyba ze na jakims czujniku ktory ma za male napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stojąc za dużym dostawczym busem włączyłem długie popychając przełącznik w stronę deski ( nie mrugnąłem).

Włączając z powrotem mijania już słabiej świeciły, na parkingu okazało się, że nie świeci lewa H7 od mijania. Trzeba wył i wł jeszcze raz mijania. Do wymiany cały przełącznik ?

---------- Post dopisany 18-04-2012 at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany 17-01-2012 at 15:49 ----------

Żeby nie zakładać nowego tematu co do tych świateł, manetkę świateł czyściłem jakieś 2 miesiące temu. Wygląda jak nówka. Sprawdziłem wiązki kabli, gniazdo żarówki i dalej problem się pojawia. Otóż czasem po mrugnięciu lub włączeniu świateł drogowych i ich wyłączeniu nie zapala się lewa żarówka od świateł mijania. Trzeba chwilę poczekać i sama się zapala. Nie mam już sił :( na vagu czysto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...