Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Analiza logów audi


liber101

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam diagnoze w serwisie Audi-Poznan - zasugeruje powyzsze sugestie do sprawdzenia.

ASO Audi...? :cool1:

No to ja sie nie dziwie ze naprawy auta tyle juz Ciebie kosztowaly...

No i jak im zasugerujesz, to co koledzy ci tu doradzili, to napewno sie bardzo uciesza.

W koncu to dla nich o polowe mniej pracy, a i tak skasuja Ciebie jak to w ASO.

Oby tylo chcieli Ciebie tam wysluchac. Ale zycze jak najlepiej... :hi:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w Polsce bedzie 1 raz w ASO. Po 2 latach jezdzenia po mechanikach mam juz dosc domniemywan. Tak jak pisalem ze nawet nikt nie potrafil mi w miescie zrobic porzadnych logow - wiec jak moge im ufac ze cokolwiek naprawia. Nic wiecej nie moge zrobic. Kase ktora wlozylem to przede wszystkim czesci ( 2x egr , przeplywki , n75 , regeneracja turbo) - i bylo to kupione i robione poza ASO - kazdy raczej strzelal niz faktycznie wiedzial co jest grane. Auto potrzebuje do pracy a w miescie no sa mechanicy jacy sa - maja jakas tam wiedze ale widac nie wystarczajaca na auta gdzie trzeba wykazac sie wiekszymi umiejetnosciami. podam nawet przyklad.

podjezdzam do mechanika z zamulonym autem - (oczywiiscie w trybie serwis) - mechanik podlacza gutmana i stwierdza ze parametry sa ok i nic nie wskazuje na uszkodzenie a auto jedzie jak "maluch". Stwierdza wymienmy przeplywke powinno pomoc. No i tak to sie wlasnie odbywalo. pojezdzilem z miesiac dwa i znowu to samo.

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks... nie denerwuj sie. :cool1:

Znam te sprawy (problemy) z mechanikami z wlasnych doswiadczen.

Wiem ze naprawde trudno trafic na kogos kto rzeczywiscie zna sie na Audi (VW).

Oni tylko mowia ze... Alez tak , oczywiscie... nie ma sprawy, itd.

A potem kaska, a auto dalej jest szrot.

Jak mnie w ubieglym roku wykonczyli z tezami z kosmosu w sprawie diagnostyki (VAG)

A jeden gosc co prowadzi duzy zaklad elektroniczno-diagnostyczny. Powiedzial mi ze nigdy o logach... NIE SLYSZAL.

To zainwestowalam w kabelek i laptopa z allegro... Teraz robie logi sobie sama.

Powodzenie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa rozwiazana - problem tkwil czyms takim - Zawór zwrotny 046905291A. kompletnie spalony. Koszt zaworu 45 zl. Przy okazji posprawdzali jeszcze szczelnosci ukladu itp. Wymienili czujnik temperatury - to wynikalo z bledu , usuneli usterki fabryczne na koszt producenta. Kalibracja paska rozrzadu 4 godziny - 600 zl. Tak auto mi nie jezdzilo od 2 lat - przez jakis zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa rozwiazana - problem tkwil czyms takim - Zawór zwrotny 046905291A. kompletnie spalony. Koszt zaworu 45 zl. Przy okazji posprawdzali jeszcze szczelnosci ukladu itp. Wymienili czujnik temperatury - to wynikalo z bledu , usuneli usterki fabryczne na koszt producenta. Kalibracja paska rozrzadu 4 godziny - 600 zl. Tak auto mi nie jezdzilo od 2 lat - przez jakis zaworek.

No i super, ciesze sie ze udalo ci sie to pomyslnie zalatwic.

Sprawdzales jak autko chodzi? Jesli wiecej niz do tej pory (130) to uwazaj na radary...

Ale powiedz mi jedno, bo caly czas sie czegos ucze i to tez chcialabym wiedziec. Jesli mozna oczywiscie.

Co to jest, tak jak napisales... Kalibracja paska rozrzadu... 4 godziny!!! Wymieniali ci rozrzad?

Sorry jesli dla kogos jest to zrozumiale, ale ja niewiem. A chcialabym wiedziec.

Pozdrawiam :)

ps. acha, Aleks i prosze napisz jakie to bledy fabryczne ci usuneli. Bedziemy wiedzieli co AWX tajnego siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja mam na mysli ustawienie faz rozrzadu 120zl - przestawiona o 1,7 stopnia. Usterki fabryczne (akcje fabryczne jak to nazywaja w ASO): to montaz jakies uszczelki nawet nie wnikalem za bardzo co to bylo - jakas mala pier**la oraz montaz oslony skrzyni biegow.

Laczna suma godzin nie dotyczy tylko kalibracji a wszystkiego co zrobili od wymiany czujnikow (zwrotny i temperatury) po sprawdzenie wezykow w ukladzie podcisnienia, itp.

Ja sie ciesze ze udalo sie w koncu naprawic auto i patrzac na to co juz wydalem na to auto chociazby wymiana czesci, ktore i tak byly dobre mysle ze to 600 zl to nie jest jakas zabojcza cena. Wracajac do osiagow roznica jest ogromna jesli chodzi o samo przyspieszenie czy dynamike po prostu nie to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa rozwiazana - problem tkwil czyms takim - Zawór zwrotny 046905291A. kompletnie spalony. Koszt zaworu 45 zl. Przy okazji posprawdzali jeszcze szczelnosci ukladu itp. Wymienili czujnik temperatury - to wynikalo z bledu , usuneli usterki fabryczne na koszt producenta. Kalibracja paska rozrzadu 4 godziny - 600 zl. Tak auto mi nie jezdzilo od 2 lat - przez jakis zaworek.

"Zawór zwrotny kompletnie spalony"- tak powiedzieli w serwisie?

Sprawdzałeś sam zawór czy przepuszcza powietrze w jedną stronę, oraz czy był dobrze zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor dali mi do reki - i sa to ogladalem. Byc moze czesciowo przepuszczal powietrze i dlatego auto raz sie zachowywalo dobrze a raz zle. Mechanikiem nie jestem wiec i tak nie wiecej nie jestem wstanie powiedziec. Dla mnie nie ma to kompletnie znaczenia - skoro auto dziala. Napewno nie bede podwazal ich diagnozy skoro dopiero teraz auto dziala po wizycie. Zamontowany byl dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze ten zawor kosztuje z 10zł na kazdym szrocie,a wymianiec moze 6letnie dziecko.600zł to zaplaciles jak za zboze.Kat synchronizacji to 10min roboty.A nie 4 godziny.Jednak aso to naciagacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO Audi...? :cool1:

i tak skasuja Ciebie jak to w ASO.

Jednak aso to naciagacze.

A nie mowilam... :gwizdanie:

Ale najwazniejsze ze ma zrobione i jest zadowolony.

Pozdrawiam :)

ps. Aleks, to nie do Ciebie osobiscie... ale dla potomnych. Zeby wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jakos nikt do tego nie mogl dojsc przez 2 lata. Tego zaworu nie musialem kupowac u nich - sami mi zaproponowali - i tak licza za usluge i dojscie do problemu. Jest to 280 zl roboczo godzina i jakies 20% rabatu na wstepie przy 1 wizycie. Prosze mi wierzyc, ze po 2 latach biegania po mechanikach mam juz gdzies te 600 zl. Auto jest sprawne i tyle. Jedno wiem napewno ze przy takich problemach jak mialem jesli kiedykoliek sie pojawia napewno nie wyladuje u mechanikow w moim miescie. Oczywiscie mozna gdybac i porownywac - i zgodze sie z tym ze mechanik od serwisu ASO rozni sie cena - tyle ze w moim przypadku ja na mechanikow wydalem ok 4 tys a jesli bym sie zdecydowal na usluge odrazu wydalbym 600.

a co do ceny np:

http://www.wszystkodoauta.pl/produkt/i,2288,046905291A_,Zawor_zwrotny_recyrkulacji_spalin_Audi_Skoda_VW

http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2401

mysle ze nie jest to az tak wygorowana cena u nich jaka zaplacilem.

Wiem teraz tyle ze bynajmniej w moim miescie brak jest wiedzy u mechanikow by diagnozowac pewne problemy. Oczywiscie wymienia oni podstawowe rzeczy w aucie - jednak jesli chodzi o trudniejsze sprawy to ich wiedza opiera sie na przypuszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...