Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Stukanie po wymianie wahaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam serdecznie

jak w temacie, w ubiegłym tygodniu wymieniłem wszystkie wahacze i końcówki drążków a także gumy stabilizatora, mimo to przy wjeżdżaniu lub zjeżdżaniu z krawężnika słychać dość głośne (głuche) stuknięcie.

Wszystkie śruby były dokręcane jak auto stało na kołach.

Może się ktoś z tym spotkał.

wahacze firmy HPI

Z góry dziękuje

Opublikowano

Jeśli to nie wahacze to sprawdź mocowanie amortyzatorów.

Opublikowano

A łączniki stabilizatora wymieniles??

Opublikowano

Sprawdź jeszcze amorki. Czasami one też stukają w szczególności jak zjeżdżasz lub podjeżdżasz pod jakąś krawędź (szybki skok amorka)

Opublikowano
  • Autor

łącznik stabilizatora wymieniony, wszystko nowe

ale jeszcze sprawdzę amory i czy łączniki są dobrze skręcone bo to stuknięcie nie jest za każdym razem.

Dzięki wielkie :hi:

Opublikowano

Witam

Mam podobny problem lecz wymieniłem całe zawieszenie bez amorów. Stukanie powstaje przy ruszaniu natomiast na dziurach jest cisza. Co to może być?

Pozdrawiam

Opublikowano

drazki kierownicze, koncowki, maglownica, amory, chyba tyle

Opublikowano

Witam

Mam podobny problem lecz wymieniłem całe zawieszenie bez amorów. Stukanie powstaje przy ruszaniu natomiast na dziurach jest cisza. Co to może być?

Pozdrawiam

Jeśli stukanie słychać z przodu auta może to być sfatygowana poduszka silnika,

Przy ruszaniu jest szarpnięcie i słychać, to samo przy dobrej redukcji :hi:

Opublikowano
  • Autor

Rozwiązanie mojego problemu. :>

byłem na stacji diagnostycznej i nic.( wyszarpali, wytrzęśli ) amory lewy 72% prawy 70% :mysli:

pojechałem ustawić zbieżność (zbieżność ustawiona) szpece nie wiedzą dlaczego stuka. :mysli:

Wlazłem dziś pod auto, efekt za słabo dokręcony amor z lewej strony przy wahaczu i łącznik stabilizatora (dosłownie 1/4 obrotu kluczem, doje...łem na max) zero stukania :>

Opublikowano

Pisałem że zawieszenie wymienione Lukaszxx.

lapsik myślałem o tym ale także o poduszce pod skrzynią? Co sądzisz? :hi:

Opublikowano

Rozwiązanie mojego problemu. :>

byłem na stacji diagnostycznej i nic.( wyszarpali, wytrzęśli ) amory lewy 72% prawy 70% :mysli:

pojechałem ustawić zbieżność (zbieżność ustawiona) szpece nie wiedzą dlaczego stuka. :mysli:

Wlazłem dziś pod auto, efekt za słabo dokręcony amor z lewej strony przy wahaczu i łącznik stabilizatora (dosłownie 1/4 obrotu kluczem, doje...łem na max) zero stukania :>

Trzeba zawsze coś po tych mechanikach poprawiać,ważne że już jest ok :good:
Opublikowano

Pisałem że zawieszenie wymienione Lukaszxx.

lapsik myślałem o tym ale także o poduszce pod skrzynią? Co sądzisz? :hi:

Warto sprawdzic ... jesli poducha wywalona to przy dobrym naciaganiu reka powinno widac luz, sprawnej nie ruszysz.

na skrzyni stawialbym na drugim miejscu gdyz nie ma na niej az takich ruchow.

Opublikowano
  • Autor

nie wiem jak w A4 jest przy skrzyni ( bo jeszcze tego nie miałem przyjemności naprawiać) ale w 80 B4 miałem podobny problem i to była poduszka skrzyni. naprawa była prosta wyjąłem poduszkę a z niej stalową tuleję, obciąłem tuleje ok. 7mm i złożyłem wszystko, jeździłem tak 4 lata a kumpel w swojej wymieniał co 1.5 roku. :hi:

Opublikowano

nie wiem jak w A4 jest przy skrzyni ( bo jeszcze tego nie miałem przyjemności naprawiać) ale w 80 B4 miałem podobny problem i to była poduszka skrzyni. naprawa była prosta wyjąłem poduszkę a z niej stalową tuleję, obciąłem tuleje ok. 7mm i złożyłem wszystko, jeździłem tak 4 lata a kumpel w swojej wymieniał co 1.5 roku. :hi:

troche "drut" ale jak widac skuteczny

ja staram sie raczej robic tak ja fabryka przewidziala, a sposobem na nie tak czeste wymiany jest wykorzystanie dobrych czesci a nie najtanszych jakie mieli w sklepie

Opublikowano
  • Autor

ja mu nie każe robić tak jak ja zrobi jak będzie uważał.

napisałem ze w moim poprzednim aucie miałem podobną przypadłość,

a co do tanich a drogich części to jest różnie np wahacze lemforder , kraft mogą wytrzymać 1000km i się rozpaść bo je ktoś źle założy, a tanie wytrzymają 15 000km bo są założone dobrze.

:hi:

Opublikowano

Z tymi wahaczami masz racje jesli ktos zalozy na odpierodol to takie rzeczy sie dzieja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.