Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stukanie po wymianie wahaczy


robert3384

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

jak w temacie, w ubiegłym tygodniu wymieniłem wszystkie wahacze i końcówki drążków a także gumy stabilizatora, mimo to przy wjeżdżaniu lub zjeżdżaniu z krawężnika słychać dość głośne (głuche) stuknięcie.

Wszystkie śruby były dokręcane jak auto stało na kołach.

Może się ktoś z tym spotkał.

wahacze firmy HPI

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze amorki. Czasami one też stukają w szczególności jak zjeżdżasz lub podjeżdżasz pod jakąś krawędź (szybki skok amorka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem lecz wymieniłem całe zawieszenie bez amorów. Stukanie powstaje przy ruszaniu natomiast na dziurach jest cisza. Co to może być?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem lecz wymieniłem całe zawieszenie bez amorów. Stukanie powstaje przy ruszaniu natomiast na dziurach jest cisza. Co to może być?

Pozdrawiam

Jeśli stukanie słychać z przodu auta może to być sfatygowana poduszka silnika,

Przy ruszaniu jest szarpnięcie i słychać, to samo przy dobrej redukcji :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie mojego problemu. :>

byłem na stacji diagnostycznej i nic.( wyszarpali, wytrzęśli ) amory lewy 72% prawy 70% :mysli:

pojechałem ustawić zbieżność (zbieżność ustawiona) szpece nie wiedzą dlaczego stuka. :mysli:

Wlazłem dziś pod auto, efekt za słabo dokręcony amor z lewej strony przy wahaczu i łącznik stabilizatora (dosłownie 1/4 obrotu kluczem, doje...łem na max) zero stukania :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że zawieszenie wymienione Lukaszxx.

lapsik myślałem o tym ale także o poduszce pod skrzynią? Co sądzisz? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie mojego problemu. :>

byłem na stacji diagnostycznej i nic.( wyszarpali, wytrzęśli ) amory lewy 72% prawy 70% :mysli:

pojechałem ustawić zbieżność (zbieżność ustawiona) szpece nie wiedzą dlaczego stuka. :mysli:

Wlazłem dziś pod auto, efekt za słabo dokręcony amor z lewej strony przy wahaczu i łącznik stabilizatora (dosłownie 1/4 obrotu kluczem, doje...łem na max) zero stukania :>

Trzeba zawsze coś po tych mechanikach poprawiać,ważne że już jest ok :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że zawieszenie wymienione Lukaszxx.

lapsik myślałem o tym ale także o poduszce pod skrzynią? Co sądzisz? :hi:

Warto sprawdzic ... jesli poducha wywalona to przy dobrym naciaganiu reka powinno widac luz, sprawnej nie ruszysz.

na skrzyni stawialbym na drugim miejscu gdyz nie ma na niej az takich ruchow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w A4 jest przy skrzyni ( bo jeszcze tego nie miałem przyjemności naprawiać) ale w 80 B4 miałem podobny problem i to była poduszka skrzyni. naprawa była prosta wyjąłem poduszkę a z niej stalową tuleję, obciąłem tuleje ok. 7mm i złożyłem wszystko, jeździłem tak 4 lata a kumpel w swojej wymieniał co 1.5 roku. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w A4 jest przy skrzyni ( bo jeszcze tego nie miałem przyjemności naprawiać) ale w 80 B4 miałem podobny problem i to była poduszka skrzyni. naprawa była prosta wyjąłem poduszkę a z niej stalową tuleję, obciąłem tuleje ok. 7mm i złożyłem wszystko, jeździłem tak 4 lata a kumpel w swojej wymieniał co 1.5 roku. :hi:

troche "drut" ale jak widac skuteczny

ja staram sie raczej robic tak ja fabryka przewidziala, a sposobem na nie tak czeste wymiany jest wykorzystanie dobrych czesci a nie najtanszych jakie mieli w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mu nie każe robić tak jak ja zrobi jak będzie uważał.

napisałem ze w moim poprzednim aucie miałem podobną przypadłość,

a co do tanich a drogich części to jest różnie np wahacze lemforder , kraft mogą wytrzymać 1000km i się rozpaść bo je ktoś źle założy, a tanie wytrzymają 15 000km bo są założone dobrze.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...