Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka świec żarowych - problem


superbream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich posiadam audi a4 b6 1,9tdi [awx] i mam pytanie

kontrolka świec żarowych podczas uruchamiania świeci się bardzo krótko tak jak imo. Jak było -5 odpaliła bez jakiegoś problemu ale zaraz po silnik pracował nie równo dopiero po chwili wrócił do normalności. Zastanawiam się czy mogła się jakaś świeca żarowa przepalić lub przekaźnik świec żarowych.

Wymieniłem ostatnio czujnik temperatury bo często się "zawieszał"

Jak w vag-com(311.2-n) dałem Auto-Skan to żadnych błędów oprócz 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-00 - Open or Short to B+ -

Proszę o jakieś porady :) Puki co nie mam problemów z odpaleniem ale temperatura nie spadła poniżej -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obecnych temperaturach też krótko świeci i pali dobrze. Dopiero jak było poniżej -10st.C (w poprzedim roku) to zauważyłem, że dłużej sie świeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDI to silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa a nie z komorą wirową więc do zapalenia nie potrzebuje mocno zagrzanych świec. Wszystko w porządku z twoim silnikiem przy dodatnich temp lub małym mrozie ta kontrolka tak krótko świeci a co do błędu bład 735 błąd czujnika pozycji klapy recyrkulacji który jest razem z servo-silnikiem V113. Najwidoczniej klapa sie zablokowała. Jak chce ci sie rozbierać to znajduje sie ona za schowkiem pasażera trzeba go odkręcić i sprawdzić czy coś nie blokuje tej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuż po uruchomieniu pracuje nie równo to sprawdź czy któraś świeca nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam za OT ale mam takie pytanie do was w sprawie świec... Czy jeżeli mam padniętą jakąś świece to podczas przekręcania zapłonu kontrolka świeci dłużej ale "cyknięcie" następuje praktycznie zaraz po przekręceniu zapłonu a powinno chyba jak świece się zagrzeją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :) wrzuciłem filmik aby było widać jak krótko świeci kontrolka od świec. Mam pytanie bo raz na jakiś czas autko kopci przy odpaleniu - ale nie zawsze, po chwili przestaje. Przebieg to 172 tyś.

link do filmiku

https://docs.google.com/open?id=0B6sp9XJ1M2yoYzVkZTdiZjMtYWYyOC00NTQ0LTkxODMtZDBiN2FjYjliNGIy

IDUAL - dziękuję za informację, dzisiaj zobaczę na tą klapę recyrkulacji :) bo w sumie fajnie by było odpalając VAGA nie widzieć żadnych błędów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...