Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Projekt Car-Audio by Buszek


Buszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja zaczalem swoja przygode z CA, powoli zaczynam inwestowac w sprzecik, postawilem na marke JBL i mam zamiar robic wszystko na rzeczach od nich, obecnie wpadly mi w rece takie rzeczy:

jednostka glowna:

JVC KD-R411 (w planach jakas lepsza stacja multimedialna pod 1din)

Glosniki:

*przod: zestaw JBL GTO508C: 130mm wf + tw + zwrotnice

*tyl: zestaw JBL GTO6528: 165mm wf z wbudowanymi tw

Wzmacniacz:

oryginalny (na ten czas)

Subwoofer:

oryginalny (na ten czas)

mysle by zlozyc wszystko na wersji GTO, sprzecik pomaga mi dobrac spec z Autoradex'u, subwoofer mysle wstawic w miejsce oryginalnego z powiekszeniem miejca o troche na niego, nie ma mowy o wstawianiu skrzyni itp bo mnie to nie rajcuje wole miec troche miejsca w bagazniku wiecej tym bardziej ze w planach instalacja LPG i gdzies kolo w razie cos trzeba wozic :decayed:

Foty:

1.

32247179.th.jpg

2.

38123599v.th.jpg

3.

95906841.th.jpg

4.

10524980.th.jpg

5.

64800149.th.jpg

6.

15660341.th.jpg

7.

37020161.th.jpg

8.

28351181.th.jpg

9.

93190990.th.jpg

10.

49540363.th.jpg

Zastosowalem obecnie mate wygluszajaca, ale mysle ze za jakis czas zaloze mate bitumiczna, na 6. widac jak zamiescilem znaczki na maskownice JBL'a na zywo wyglada bardzo ciekawie cos w stylu systemu BOSE :naughty: , 7 do 10 widac tylne drzwi, glosnik zamontowany 165mm problem byl ze zmieszczeniem go w drzwiach, w ruch poszla katowka i zmniejszenie odleglosci glosnika od maskownic o ok 1cm dzieki czemu nie musialem ciac w drzwiach wzmocnien :kox: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTO508C :good: mam te same z przodu.zwrotnice tez mam w kieszeni ale mysle je jakos wbudowac gdzies na drzwiach.a te znaczki JBL masz metalowe? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to sa te znaczki co masz oryginalnie na maskownicach w komplecie odczepilem je wyczyscilem z kleju tam troche musialem od spodu bolce przyciac by plaskie byly i przykleilem chyba sa metalowe :mysli: myslalem by zrobic dziure w drzwiach, takie wglebienie i tam zamocowac zwrotnice, ale musialbym dorwac najpierw boczki na zapas bo to roznie moze wygladac, nie podoba mi sie tez ze te zwrotnice nie maja zadnej diody ze podbicie jest wlaczone ale wtedy bym tez diode zamontowal jakbym wstawial w drzwi. Zostawie to w takim stanie obecnie i teraz w planach zabudowa tego boczka gdzie w avancie masz zmieniare itp i tam wstawienie subwoofera z jakas pleksa podswietlona na czerwono :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzuc fote w temacie tu chetnie bym zoabczyl jak to wyglada u ciebie, a jak tuba gra przy tych glosnikach?? po montazu przednich nie myslales by tyl wymienic?? bo ja dzien po od razu stwierdzilem ze musze wymienic bo tamte wymiekaly oryginalne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA KOLEGO W TYLNYCH DRZWIACH NIE MAM GŁOSNIKÓW.przez to wstawiłem wiekrze w półke.chyba 25 cm srednicy tez JBL.[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 21:46_________________________________________________zdjcia0079e.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslales by wtawic tez glosniki w tylne drzwi?? ja wlasnie nie chce takiej zabudowy na srodku, mysle wcisnac gdzies w bok suba prawdopodobnie tam gdzie jest oryginalnie tylko z powiekszeniem w strone tam gdzie zmieniarka, odpada srodek bo jednak trasa do polski i wyjmowanie na nia suba to bezsens :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał boczki przystosowane do głoisników to napewno były by tam JBLe.ale nie sa i nie chce mi sie przerabiac.to juz 3 tuba.pierwsza była ori INFINITY.POTEM ZROBIŁEM SKRZYNIE I WLOZYŁEM GŁOSNIK Z TEJ INFINITY.a teraz ta JBL. :decayed:ale musze przyznac ze głosniki w półce ładnie daja rade. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po przesiadce z infinity ktora lepiej u ciebie daje?? bo ja mialem propozycje albo gto seria albo infinity :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to INFINITY łddnie grało.a JBL jak widac mam w skrzyni zamknietej wiec efekt leprzy.i bardziej jestem z niego zadowolony. :naughty:ale z infinity jeszcze nie skonczyłem.głosnik jest na pólce w pokoju.cos z niego wykombinuje. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Grzesiu Grzesiu trzeba było dać cynk pomógł bym ci ogarnąć temat... co do głośników zakombinuj by te 16-kiznalazły się z przodu i przemyśl masakryczne wygłuszanie bo bez sensu to wymyślili że wszystko "opiera" się na tapicerce.

Co do suba ... jak zrobi się ciepło zamierzam w końcu wykonać zabudowę pod suba pod boczkiem bagażnika - B5 ma je wklęsłe wiec raczej trzeba by wyjść z zabudową na równo z boczkiem (widziałem takie projekty).

Szkoda że nie dałeś znać parę dni temu był mega wzmak Helixa za 500 pln

Nie trzymaj się kurczowo JBL jak robisz dyskretną zabudowę ... w niczym to nie pomoże.

ps. Autoradex ... szczerze nie wiem jak oni mogą jeszcze istnieć na rynku z ich cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam tez myslalem nad 16 z przodu ale stwierdzilem ze chce jak najbardziej by autko bylo w oryginalnym stanie i nie chcialem nic tam rezac z boczkami obecnie wyglusilem jak napisalem matami i sie sprawdza ale jak rozwale glosniki to slychac na zewnatrz konkretnie mozna na spocie stac obok auta i jak z radia z tym ze bez trzeszczenia blachy jak to wiekszosci burakowozow :decayed:

pomysl na zabudowe w glowie mam ale to jak napisalem nastepnym razem jak przyjade do ega, ogolnie zoabczymy nad wzmakiem i subem bo chce je dopasowac do glosnikow moze wezme jakis inny ale nawazniejsze by gral ekstra przy tych glosnikach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj na forum jak ludzie rezali przednie drzwi w B5 - da ci pewien pogląd, Generalnie trochę kasy trzeba przeznaczyć by dobrze zamontować 16-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno trzeba bedzie dystanse.bo w przednich drzwiach jest ciasno.ja ledwo 13 wcisnałem. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapodałem adaptery Phonocar ... inni rezają je indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilo audio stoi, wpadly nowe fele i teraz zawieszenie gwintowane chce wstawic, chyba ze przygarne jakis sub z ebay'a bo ta jednostka centralna ktora chce wstawic to z 400f :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszek mam takie pytanie bo mnie to zastanowiło na tej fotce według mnie poprawnie dałeś głośnik:

http://imageshack.us/photo/my-images/830/95906841.jpg/

bo zrobiłeś tak dystans plastikowy przykręciłeś za pewne na 3 do mocowań a na dystans głośnik na 4 ok ale tak patrzę i tu kolejna twoja fotka:

http://imageshack.us/photo/my-images/440/49540363.jpg/

i tutaj jest na odwrót jakoś dystans dałeś od tylu na głośnik a nie powinien być czasami pierw ten dystans do ori miejsc przykręcony a potem na niego głośnik jak na 1 fotce?

aha i drugie pytanie czemu nie dałeś z mdfu? ino z plastiku? dobrze ci gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...