Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak mocy. jaka przyczyna? pomóżcie i doradźcie


luibuki

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy ma taki problem. mam 1.8 ADR 125KM i mam wrazenie ze na taka moc moje autko jest strasznie mulowate ale problem jest tu ze nie zawsze. czasem sie ladnie wkreca na obroty i przyspiesza ze az milo jechac a czasem mam wrazenie ze mnie ktos trzyma z tylu i ma strasznie ciezko mocno musze go dusic zeby sie w miare rozpedzic :/ i nie mam pojecia co moze byc winne.. przplywke przepustnice juz czycilem komp tez nie pokazuje bledow i bez zmian. juz od jakiegos czasu nawet recznego nie uzywam bo myslalem ze mi nie odbija albo cos i tez nie czuje jakiejs zbytniej poprawy i juz brak mi pomyslow.... pomozcie i doradzcie co moge jeszcze sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ganiasz na samej benzynie, sprawdz np. pompę paliwa moze zdusza się powoli dostaje za małe ciśnienie podczas gdy chcesz dodać gazu. Znam przypadki też takie ze na zimnym jest super wszystko ładnie a gdy złapie temp braknie mocy a dzieje się to dlatego bo podwieszał się zawór i taki był temat czyli czpka w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żaden zawór w pompce, podjedz do mechanika jak masz jakiegoś zaprzyjaźnionego niech ci na zimnym i ciepłym silniku sprawdzi ciśnienie, jeśli na zimnym jest ok a na ciepłym słaba moc i przepływki są ok jak i brak błędów a ciśnienie na ciepłych na którymś z cilindrów będzie np 7 barów to wiadoma sprawa że czapka do góry zawory poleciały niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki. Póki co sprawdź ciśnienie sprężania poszczególnych cylindrów i ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej

i będziesz kombinował dalej bo tak to tylko bezsensowne dywagacje teoretyczne :hi:

Te same objawy, mogą ale nie muszą oznaczać tej samej przyczyny problemów co w innym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to jak zdaze i dam rade to dzis podjade sprawdzic. a taki przyzad kazdy mechanik posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz żeby dali Ci konkretny wynik pomiaru( za to płacisz) a nie tylko np.powiedzieli, że jest o.k. , w normie itp

Piszę to żebyś nie dał nabrać tak jak ja dawno temu z niewiedzy i mechanik wpierał mi że mam uszkodzony sterownik

silnika a to on miał oprogramowanie które nie czytało mojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...