Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Montaż cz. deszczu/światła wilgotności oraz lusterka wew. fotochromowego


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nikt jeszcze nie zakladał czujnika deszczu/swiatla 8K0 955 559 to najwyzszy czas zaczać temat o tym :) Myślę ze nie bedzie z tym problemu tylko kwestia

sprawdzenia schematow oraz czy w naszych autkach sterowniki obsługują ta funkcje :wink4: . Bo A4 B8 to inna bajka jezeli chodzi o nie zazwyczaj jak cos nie

mamy to musimy zmieniac Moduł :confused4: A to sie wiaze z dodatkowymi kosztami oraz wizytą w ASO celem scigniecia Ochrony Komponentu

U siebie załozyłem lusterko fotochrom wiec tez sie podziele swoim doswiadczeniem oraz wspolnymi siłami zrobimy MODA z czujnikiem . Pewnie jak w przypadku

wczesniejszych modeli ( tak myslę :mysli: ) potrzeba bedzie zmiana wlacznika swiateł pod AUTO .

Zaczynamy watek :kox: moze ktos zakładał i podzieli sie jakims info :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby byly potrzebne jakies foty to sluze pomoca, mam u siebie fotochromy wew. i zew. oraz czujnik deszczu wraz z automatyka swiatel.

Napisz jaki masz numer Modulu Elektryki :)[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 13:04_________________________________________________Czyli jednak patrzac na schemat czujnik wilgotnosci idzie do Komfortu :) Musimy sprawdzic czy mamy doprowadzona instalacje w lampce podsufitki .

Przewod bialo/niebieski 8 PINOWA wtyka PIN 6 :)

fotochrom.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. zabawa się zaczyna :)

lusterkoa4b8tyl.jpgzaczepa4b8.jpgzaczep2.jpg

potrzebny jest czujnik: http://postimage.org/image/4o6ckhlx9/

pod pokrywą pod kierownicą jest moduł elektryki, na początku wyciągamy mała szufladę z modułami,

20120120112034.jpg

następnie po odkreceniu masy (kabelek jest za krótki aby dostac sie do Centralnego Modułu Elektryki) ja mam 8K0907063M

20120120140152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darecy wyglada na to z tego co widzę w lusterku masz czujnik wilgotności powietrza :)

Wtyka 8 PINOWA PIN 1 czarno/czerwony zasilanie , PIN 2 brazowy masa , PIN 7 zółto /fioletowy sygnał do Komfortu .

Jak chcesz miec lusterko fotochrom to musisz zmienic na nie , oczywiscie z opcja z czujnikiem wilgotnosci powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena MEGA :good: Jak mozesz to sprawdz lampce przedniej kostke 8 PINOWA ile tam masz pinow i kolorki :)[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 16:26_________________________________________________Schemat podłaczenia czujnika deszczu/swiatła :) Czyli w Module Centralnej Elektryki wtyka 16 PINOWA PIN 2 mostkujemy z PIN 2

Złącze C (16-PIN)

Pin 1: wolny

Pin 2: LIN 1 (silnik unit-J400 wycieraczek kontroli, czujnik deszczu i światła-G397)

Pin 3: wolny

Pin 4: LIN 2 (przełącznik Charisma module-E592, czujnik jakości powietrza, G238, ciśnienia i temperatury czynnika nadawcy G395, otwierane drzwi garażowe unit-530 kontroli, z przodu po lewej kontrola wentylacja foteli unit-J799, przedni prawy wentylacja foteli sterowania - J800)

Pin 5: wolny

Pin 6: wolny

Pin 7: wolny

Pin 8: wolny

Pin 9: wolny

Pin 10: wolny

Pin 11: wolny

Pin 12: wolny

Pin 13: wolny

Pin 14: CAN-Low

Pin 15: CAN-High

Pin 16: wolny

mcey.jpg

mce1p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

* wyłącznik świateł z auto,

* czujnik od kolegi z forum, jak mi wyślę

* lusterka fotochrom jeszcze nie mam ale szukam...

Co potrzebuje? Jakie kabelki, jakie wtyki?

Jak domniemam to Złącze C (16-PIN) jest połączone z modułem komfort z bagażnikiem? I pod to złącze będziemy się podpinać :)

Patrząc po schemacie to wystarczy jeden kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak domniemam to Złącze C (16-PIN) jest połączone z modułem komfort z bagażnikiem? I pod to złącze będziemy się podpinać :)

Patrząc po schemacie to wystarczy jeden kabel.

Od czujnika deszczu/swiatła podpinasz sie ale do Modułu Elektryki wtyka 16 PIN brazowa PIN 2 :)

Mase i zasilanie bierzemy z tego czujnika wilgotnosci co masz kolo lusterka .

Rozpiske wtyk i pinow dam w najblizszym czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma czujnika to szybe trzeba zmieniać? :decayed:

w miejscu gdzie powinien być czujnik jest dummy zaślepka- wyjmujesz ją wkładasz/ przyklejasz czujkę, podłaczasz i powinno działać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma czujnika to szybe trzeba zmieniać? :decayed:

w miejscu gdzie powinien być czujnik jest dummy zaślepka- wyjmujesz ją wkładasz/ przyklejasz czujkę, podłaczasz i powinno działać :decayed:

Jeszcze sprawa kodowania i pewnie bedzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło i jest przyjemnie... więc do dzieła!

Wyłącznik z "auto" złożony, (nie ma różnicy po miedzy 3-stopniowym a 4) błędów na fisie nie wywala i wszystkie światła się zapalają - na pozycji auto palą się tylko dzienne.

Czujnik dzisiaj przyszedł nowy za 180zł z przesyłka :).

Potrzebuje wtyczkę i piny do niego (8K0 955 559), Grzesiu możesz mi je sprawdzić poproszę :)

3 pinowa wtyczka +12, - , jeszcze jeden do modułu komfortu lub modułu elektryki... tu też proszę o pomoc :)

Zasilanie podciągnę z czujnika wilgotności i fotochromu.

Na końcu kody... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszystkie graty doszły :decayed: więc zabieram się do podłączenia czujnika: 8K0 955 559.

podpinam się do: Modułu Elektryki wtyka 16 PIN brazowa PIN 2 - proszę o potwierdzenie która to? :kox:

uwaga NIE SUGEROWAĆ SIĘ ZAZNACZONĄ WTYCZKA NA ZDJĘCIU. (nie miałem innego)

scaled.php?server=543&filename=16169695.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MCE 09 jest tylko jedna wtyka 16 PINowa kolor brązowy oznaczenie na MODULE to C .

P.S. Ta pierwsza z lewej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MCE 09 jest tylko jedna wtyka 16 PINowa kolor brązowy oznaczenie na MODULE to C .

P.S. Ta pierwsza z lewej strony :wink:

super to wszystko co potrzebuje + kodowanie :dancing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście na koniec kodowanie trzeba będzie zrobić w Module Elektryki . Będziesz miał w podpowiedzich na VCDSie :wink:

I z tego co pamietam to w MMI :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, Grześ przyklej temat w dziale zrób to sam. :wink:

Trzeba porobić trochę fotek z zamontowania czujnika oraz instalacji :wink: Na koniec oczywiscie kodowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...