Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybite trzy szyby!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałem się Was poradzić.

Wczoraj koło godziny 19:00 ktoś wybił mi na parkingu przed pracą 3 szyby boczne. Nic nie skradziono, nic dodatkowo nie zniszczono.

Na całe szczęście mam ubezpieczenie szyb. Niestety sam zakładałem u siebie nagłośnienie - wyciszałem drzwi matami STP. Mam w związku z tym pytanie - mam jakieś szanse u ubezpieczyciela domagać się zwrotu kosztów mat i instalacji audio w drzwiach jeśli zostanie uszkodzona przy zdejmowaniu boczków drzwi i wymianie szyb? Poradźcie coś bo włożyłem w to wiele pracy i szlag mnie trafia jeśli cała praca i koszty pójdą na marne. Może ktoś z Was miał już podobne doświadczenie z wymianą szyb w aucie z wygłuszeniem drzwi? - Pan w serwisie powiedział że nigdy takiego przypadku nie mieli - co wydaje mi się nieprawdopodobne.

Według ubezpieczenia z Hestii mam wymienić szyby we Wrocławiu na ul. Rakowej. Proszę poradźcie coś;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobny przypadek z ksenonami ...gosc z pzu oswiadczyl mi ze wszystko co nie fabryczne, lub nie jest wyposazeniem wynikajacym po rozkodowaniu vin u nie ulega likwidacji szkody przez ubezpieczyciela,chyba ze ubezbieczyles dana rzecz indywidualnie i jest to zawarte w umowie ,o ile taka jest mozliwosc, bo jak wiadomo nie wszystko da ubezpieczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie szyb dotyczy wyłącznie szyb i usługi związanej z ich wymianą.

No i licz się z faktem, iż szyby będa nieoryginalne :gwizdanie:

Jedyne co pozostaje, to patrzeć mechanikom na ręce, aby nie uszkodzili w/w elementów.

Jeśli jednak coś ulegnie zniszczeniu, warsztat ma na pewno OC, wówczas pozostaje zgłoszenie szkody z tej ochrony.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

Chyba sam ściagnę co trzeba z boczków i niech wymienią szyby a ja zamontuje reszte z powrotem.

Kurcze juz ...uj z tymi szybami ale ile roboty z całym audio przez takich debili co stłukli szyby...

ehhh...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do wątku :decayed:

Jakiś czas temu połamały mi się wycieraczki na przedniej szybie :disgust: i docisło mi ramie wycieraczki od kierowcy do rogu szyby, co skutkowało jej pęknięciem :wallbash:

Mam wykupione auto szyby w PZU więc się nie przejąłem za bardzo :/ szyba była nieoryginalna.

Chciałem przejeździć przez zimę z taką szybę ze względu na wzmożone torpedowanie kamieniami na trasie ale szyba ciągle idzie, zaczęła mi się też kruszyć w miejscu dociśnięcia więc zakleiłem ją taśmą wodoszczelną.

Kilka dni temu zacząłem analizować warunki ogólne ubezpieczenia Auto Szyby i wyczytałem że szkoda musi być zgłoszona w ciągu 3 dni od jej wystąpienia.

Nie wiem teraz co mam im mówić bo jak śię rozpruję że i powiem wszystko jak było to nie wiem czy mi nie odmówią, a ja zacznę kręcić to mogę się pogrążyć.

Co mi radzicie?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba logiczne że jak zgłaszasz to mówisz że stało Ci się to przed chwilą lub wczoraj. Zamiast kombinoiwać to ją wymień zanim Ci wpadnie do środka po to przecież jest to ubezpieczenie, a jak Ci kamień walnie w nową to sobie znowu wymienisz i tyle.

Tak poza tym to chyba Cię ktoś musi nie lubić bo trzy szyby to raczej nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...